احتمال جدید درباره سرنوشت مفقودین شناور بهبهان

به گزارش تور آلمان ارزان، سه شب گذشته شناور باری بهبهان که بندر خرمشهر را با حدود 800 تن سرامیک به بندر ام القصر عراق ترک کرده بود، در نزدیکی این بندر و حوالی خورعبدالله غرق شد و براساس آخرین اطلاعات و اخبار رسیده چهار نفر از خدمه این کشتی نجات یافتند یک نفر جان خود را از دست داد دو خدمه دیگر مفقود شدند.

احتمال جدید درباره سرنوشت مفقودین شناور بهبهان

نادر پسنده درباره آخرین شرایط عملیات امداد و نجات کشتی غرق شده بهبهان به ایسنا اظهار کرد: عملیات جست وجو و نجات دو نفر مفقودین کشتی غرق شده بهبهان در منطقه غرب این کشتی از سوی شناور های عراقی و شناور های ناجی جمهوری اسلامی ایران در حال انجام است، اما تا به امروز آثاری از آن ها پیدا نکرده ایم و امیدواریم بتوانیم دو نفر مفقودین این حادثه را پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی و هماهنگی های لازم با کشور کویت اجرا شده است چرا که احتمال می دهیم جریانات آب آن ها را به سمت آب های کویت برده باشد، همچنین به شناور های عبوری اطلاعات لازم داده شده که هنگام تردد از منطقه به صورت همزمان جست وجوی محل عبور خود را نیز انجام دهند.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: همچنین مراودات سیاسی و مکاتبات لازم بین دو کشور ایران و عراق برای تسهیل در عملیات جست وجو اجرا شده و براساس آخرین هماهنگی های اجرا شده از طریق سرکنسولگری ایران در بصره چهار نفر خدمه نجات یافته این کشتی امروز از طریق مرز شلمچه وارد کشور خواهند شد.

پسنده اظهار کرد: همکاران ما در مرز شلمچه منتظر هموطنان مان هستند تا بتوانند اطلاعات دقیق تری از سانحه رخ داده را دریافت کنند و در واقع کمیته بررسی سانحه نیز در آنجا تشکیل خواهد شد و علت سانحه به محض مشخص شدن نتایج بررسی، اعلام می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1266

به "احتمال جدید درباره سرنوشت مفقودین شناور بهبهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال جدید درباره سرنوشت مفقودین شناور بهبهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید