ارتباط تنگاتنگ ابتلا به کووید 19 با آلودگی هوا

به گزارش تور آلمان ارزان، رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بیماری کووید - 19 ارتباط تنگاتنگی با آلودگی هوا در زمینه افزایش موارد بیماری دارد؛ به محض اینکه آلودگی هوا افزایش می یابد موارد بیماری نیز در هفته بعد از آن افزایش می یابد.

ارتباط تنگاتنگ ابتلا به کووید 19 با آلودگی هوا

به گزارش تور آلمان ارزان از ایسنا، دکتر سیدمحمد علوی در اولین جلسه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا در سال 99 که امروز (14 آبان ) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به اینکه اهمیت آلودگی هوا و تاثیر آن بر سلامتی قابل تردید نیست، اظهار کرد: ما در حوزه بهداشت، هنگام آلودگی هوا باید سیستم آلارم یا هشدار را فعال کنیم، واکنش سریع نشان دهیم و در بیمارستان ها و اورژانس های پیش بیمارستانی آماده باش اعلام کنیم تا شاهد حداقل تلفات باشیم زیرا اکنون علاوه بر آلودگی هوا، با کووید 19 هم درگیر هستیم.

وی افزود: ما می دانیم که بیماری کووید 19 ارتباط تنگاتنگی با آلودگی هوا در زمینه افزایش موارد بیماری دارد؛ به محض اینکه آلودگی هوا افزایش می یابد موارد بیماری نیز در هفته بعد از آن افزایش می یابد.

رئیس شبکه بهداشت خوزستان با بیان اینکه اطلاع رسانی به موقع می تواند افزایش تاب آوری را در پی داشته باشد، گفت: توصیه ما به افراد این است که وقتی هوا آلوده است، از خانه خارج نشوند و افرادی که تنگی نفس دارند داروهای خود را مصرف کنند. افراد مبتلا به بیماری های قلبی، سالمندان، بچه ها، زنان باردار و... از خانه خارج نشوند و سایر افراد نیز فعالیت های سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1514

به "ارتباط تنگاتنگ ابتلا به کووید 19 با آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط تنگاتنگ ابتلا به کووید 19 با آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید