استقبال پلیس یونان از پناهجویان با گاز اشک آور، ترکیه: یونان از گلوله جنگی استفاده می نماید

به گزارش تور آلمان ارزان، مسئولان ترکیه می گویند نیروهای امنیتی و پلیس مرزی یونان با پناهجویان درگیر شده و برای ممانعت از ورود آنها به این کشور، از گاز اشک آور و گلوله های جنگی استفاده می نمایند.

استقبال پلیس یونان از پناهجویان با گاز اشک آور، ترکیه: یونان از گلوله جنگی استفاده می نماید

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان، منابع حاضر در مرز یونان با ترکیه می گویند پلیس و نیروهای امنیتی یونانی از گاز اشک آور و نارنجک های دودزا برای متفرق کردن پناهجویان که قصد عبور از مرز را دارند، استفاده می نمایند.

خبرنگار رویترز از گذرگاه مرزی کاستانی گزارش می دهد که نیروهای امنیتی یونان و ترکیه در دو سوی مرز، گاز اشک آور به سمت هم شلیک می نمایند و پناهجویان نیز در این میان گرفتار شده اند.

پلیس یونان همچنین از دستگاه های آب پاش برای جلوگیری از ورود پناهجویان از خاک ترکیه به این کشور، آنهم در نیمه فصل زمستان، استفاده می نماید.

پناهجویانی که قصد ورود به اروپا را دارند در حالی در مرز یونان گرفتار شده اند که چند هزار پلیس و نیروی امنیتی در آن سوی مرز مانع ورود آنها هستند و بیش از هزار نظامی ترکیه ای نیز در این سو از بازگشت آنها ممانعت می نمایند.

رویترز به نقل از یک منبع دولتی یونانی نوشت طی هشت روز گذشته حداقل 39500 مورد کوشش برای عبور غیرقانونی از مرز انجام گرفته و 280 مورد نیز بازداشت شدند.

دولت ترکیه همچنین شامگاه شنبه با انتشار کلیپ ویدئویی، گفت نیروهای مرزی یونان از مهمات جنگی برای ممانعت از ورود پناهجویان استفاده می نمایند.

به نوشته رویترز، آتن اما با رد این ادعا تاکید نمود پلیس و نظامیانی در مرز هستند، مهمات جنگی در اختیار ندارند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پیشتر درباره باز کردن گذرگاه ها برای ورود پناهجویان به اروپا گفته بود: بعد از حمله ای که منجر به کشته شدن 36 سرباز ما شد، گذرگاه ها را برای پناهجویانی که می خواستند به اروپا بروند گگرددیم، و این کاملا با قوانین بین المللی مطابقت دارد. اینکه اروپایی ها مرزهای خود را به روی پناهجویان می بندند و قایق های آنها را غرق می نمایند، با اعلامیه جهانی حقوق بشر منافات دارد.

وزارت کشور ترکیه چند روز پیش با بیان اینکه نمی تواند مانع پناهجویانی گردد که قصد سفر به اروپا را دارند، از استقرار هزار نظامی در مرز با یونان برای ممانعت از بازگرداندن پناهجویان به داخل ترکیه خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 961

به "استقبال پلیس یونان از پناهجویان با گاز اشک آور، ترکیه: یونان از گلوله جنگی استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال پلیس یونان از پناهجویان با گاز اشک آور، ترکیه: یونان از گلوله جنگی استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید