افشای قاچاق مواد مخدر توسط عربستان به المهره یمن

به گزارش تور آلمان ارزان، سخنگوی کمیته تحصن مردمی در استان المهره از توطئه جدید عربستان مبنی بر قاچاق مواد مخدر به این استان برای نابود کردن جوانان یمنی اطلاع داد.

افشای قاچاق مواد مخدر توسط عربستان به المهره یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس،کمیته تحصن مردمی در استان المهره در شرق یمن رژیم آل سعود را رژیم اشغالگر توصیف و آن را به قاچاق مواد مخدر به این استان برای از بین بردن جوانان یمنی متهم کرد.

علی مبارک بن محامد سخنگوی کمیته مذکور در پستی در فیس بوک خود نوشت: از زمان ورود نیروهای اشغالگر سعودی به المهره، ما شاهد بحران مالی در این استان از خلال سیطره بر بنادر، فرودگاه بودیم که این رژیم مانع توسعه استان المهره شد.

بن محامد نیروهای سعودی را که از سال 2017 در این استان حضور دارند، به قاچاق مواد مخدر به استان المهره متهم کرد و اضافه کرد: آل سعود مواد مخدر را به استان المهره قاچاق می نماید تا جوانان یمنی که پایه اصلی آینده و توسعه یمن محسوب می شوند را از بین ببرد.

وی در ادامه با اشاره به رژیم آل سعود گفت: چگونه مواد مخدر وارد استان المهره می گردد؟ همگی می دانند که کنترل بنادر و فرودگاه این استان به دست چه کسی است.

علی مبارک توضیح داد: حادثه سال گذشته در منطقه هات در استان المهره نمونه ای از فساد آل سعود است که سرویس های امنیتی یک افسر سعودی را که به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر کردند.

سخنگوی کمیته تحصن مردمی در استان المهره گفت: هنگامی که سعودی ها، نتوانستند ساختار اجتماعی استان المهره را از بین ببرند و آن را تجزیه نمایند از خلال قاچاق مواد مخدر کوشش کردند تا به آرزوی خود برسند.

وی در ادامه از تمام ملت و نهادهای استان المهره خواست تا با یکدیگر متحد شوند و با جنایت آل سعود مقابله نمایند و مانع توطئه این رژیم علیه ملت و جوانان این استان شوند.

محامد تأکید کرد که اقداماتی از سوی شورای عمومی مردم استان های المهره و سقطری از خلال برنامه ای برای افزایش مطلعی از خطرات مواد مخدر انجام شده است. همچنین کمپین هایی توسط سرویس های امنیتی در استان المهره برای مقابله با خطرات این جنایت آل سعود شروع شده تا امنیت و ثبات در این استان حفظ گردد.

این فعال سیاسی یمنی بیان کرد که این مسأله بسیار مهم و تهدیدآمیز برای استان المهره است. باید هوشیار و مطلع باشید تا جامعه و جوانان این منطقه از چنین آفاتی دور باشند.

نیرو های وفادار به عربستان سعودی استان المهره را اشغال و کنترل خود را بر پایتخت و بندر تقویت کردند و پست های مرزی با عمان را تحت کنترل خود درآوردند. هدف اولیه عربستان سعودی مقابله با انصارالله در شرق یمن بود. همچنین کنترل استان المهره به عربستان سعودی، امکان دسترسی مستقیم به اقیانوس هند را می دهد.

استان المهره از سه سال پیش شاهد تجمعات و تحصن قبائل و فعالان در اعتراض به حضور نظامی و مالی گسترده دولت سعودی در این استان است. این استان از شمال به عربستان، از جنوب به دریای مکران و از شرق با کشور عمان هم مرز است.

هزاران یمنی در استان المهره بارها در یک سری اعتراضات ، تظاهرات و کمپین ها خواهان احترام به حاکمیت یمن و خروج نیروهای ائتلاف سعودی ـ اماراتی از این کشور شدند. در همین حال عربستان به بهانه مبارزه با اسلحه و قاچاق مواد مخدر حضور نظامی خود در المهره را توجیه می نماید.

ر

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1905

به "افشای قاچاق مواد مخدر توسط عربستان به المهره یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای قاچاق مواد مخدر توسط عربستان به المهره یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید