اندونزی قرارداد نفتی خود با ایران را معلق کرد

به گزارش تور آلمان ارزان، سرپرست شرکت پرتامینای اندونزی گفت، دولت اندونزی ماه گذشته تصمیم گرفت قرارداد شرکت پرتامینا برای اداره میدان نفتی منصوری در ایران را تعلیق نماید، زیرا می خواست از روابط خوب این کشور با آمریکا حفاظت نماید.

اندونزی قرارداد نفتی خود با ایران را معلق کرد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از رویترز، نیکه ویدیاواتی، سرپرست شرکت پرتامینای اندونزی گفت، دولت اندونزی ماه گذشته تصمیم گرفت قرارداد شرکت پرتامینا برای اداره میدان نفتی منصوری در ایران را تعلیق نماید، زیرا می خواست از روابط خوب این کشور با آمریکا حفاظت نماید.

ویدیاواتی گفت: ما رابطه خوبی با آمریکا داریم و به این دلیل این قرارداد معلق شده است. وی اضافه کرد، این تصمیم پس از مشورت میان رئیس جمهوری، وزارت انرژی و معادن و شرکت پرتامینا اتخاد شده است.

وی این اظهارات را در حاشیه یک کنفرانس جهانی گاز طبیعی در واشنگتن خاطرنشان کرد. ویدیاواتی نگفت که آیا احتمال احیای پروژه منصوری در آینده وجود دارد یا نه.

وزارت امور خارجه آمریکا دیروز خاطرنشان کرد، در حال اعمال فشار بر متحدان خود است تا خرید نفت خود از ایران را از ماه نوامبر به صفر برسانند.

اندونزی، یکی از اعضای سابق اوپک است که در حال گسترش داد و ستد انرژی خود با آمریکاست و اخیرا یک قرارداد 20 ساله تامین ال ان جی با شرکت آمریکایی چنیر انرژی منعقد کرده است. این قرارداد از سال جاری شروع خواهد شد.

137

منبع: تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 649

به "اندونزی قرارداد نفتی خود با ایران را معلق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی قرارداد نفتی خود با ایران را معلق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید