انگلیس به استقبال انتخابات زودهنگام می رود

به گزارش تور آلمان ارزان، نخست وزیر انگلیس از موافقت ملکه این کشور با برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام به دلیل رد شدن توافق برگزیت در مجلس انگلیس اطلاع داد.

انگلیس به استقبال انتخابات زودهنگام می رود

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه سیاسی تور آلمان ارزان، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز (چهارشنبه) از موافقت ملکه این کشور با برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در بریتانیا اطلاع داد.

جانسون طی سخنرانی در خیابان داونینگ مقابل دفتر نخست وزیری، ضمن اعلام رسمی شروع فعالیت های انتخاباتی حزب محافظه کار، گفت: مجبور به برگزاری انتخابات زودهنگام شده، زیرا نمایندگان مجلس انگلیس با توافق جدید وی برای خروج از اتحادیه اروپا موافقت نکردند.

شبکه راشاتودی در گزارشی مدعی شد جانسون امروز به دیدار ملکه انگلیس رفته و استعفای خود را تقدیم وی نموده که البته این خبر هنوز از سوی هیچ منبع دیگری تایید نشده است.

انتخابات سراسری جدید در انگلیس، روز دوازدهم دسامبر (بیست ویکم آذر) برگزار خواهد شد.

به نوشته وبگاه شبکه بی. بی. سی وی در ادامه سخنرانی خود گفت: اگر حزب وی در انتخابات پیروز گردد، در عرض شش هفته توافق برگزیت را اجرا نموده و انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج می نماید.

نخست وزیر مستعفی انگلیس همچنین مدعی شد اگر حزب کارگر انگلیس به رهبری جرمی کوربین در انتخابات پیروز، آنگاه بریتانیا شاهد برگزاری دو همه پرسی بزرگ خواهد بود؛ یکی همه پرسی مجدد بر سر برگزیت و دیگری همه پرسی دوباره برای استقلال اسکاتلند.

جانسون پیشتر در مصاحبه ای تلویزیونی ضمن عذرخواهی به خاطر بدقولی در اجرای برگزیت در تاریخ مقرر تاکید نمود که خواستار برگزاری انتخابات همگانی نبود، اما این اقدام یک ضرورت است.

بامداد سه شنبه بود که لیندسی هویل نماینده مجلس عوام انگلیس از حزب کارگر، به عنوان رئیس جدید مجلس این کشور برگزیده شد. هویل پیش از این، معاون جان برکاو رئیس مستعفی مجلس عوام انگلیس بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 655

به "انگلیس به استقبال انتخابات زودهنگام می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس به استقبال انتخابات زودهنگام می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید