بابایی: تیم سابق وزارت صمت؛ عامل عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ، رئیس جمهور؛ مقصر اصلی مسائل مالی

به گزارش تور آلمان ارزان، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آقای روحانی نیز همانند بقیه یک شهروند عادی هستند. اگر کرونا برای ایشان خطرناک است پس برای همه ما نیز خطرناک است که این اتفاق یک نوع توهین به مجلس شورای اسلامی بود.

بابایی: تیم سابق وزارت صمت؛ عامل عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ، رئیس جمهور؛ مقصر اصلی مسائل مالی

علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با خبرنگار پارلمانی تور آلمان ارزان، درباره عدم اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی دولت، گفت: یکی از علت هایی که آقای مدرس خیابانی در مجلس رای نیاورد خود دولت بود، زیرا شخص رئیس جمهور باید در صحن حاضر می شدند که چنین اتفاقی رخ نداد.

وی با اشاره به نامه رئیس جمهور که علت عدم حضورش را بیان نموده بود، ادامه داد: آقای روحانی نیز همانند بقیه یک شهروند عادی هستند. اگر کرونا برای ایشان خطرناک است پس برای همه ما نیز خطرناک است که این اتفاق یک نوع توهین به مجلس شورای اسلامی بود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دلیل دومی که باعث شد وزیر پیشنهادی رای نیاورد افرادی از تیم سابق وزارت صمت بودند که با رایزنی هایشان مانع از تحقق این اتفاق شدند.

بابایی توضیح داد: حق هر نماینده ای است که براساس نظرات خود تشخیص دهد و نظر مخالفان و موافقان آقای مدرس خیابانی قابل احترام است؛ اما با توجه به این که بنده از وزیر پیشنهادی شناخت داشتم به ایشان رای مثبت دادم.

وی در پاسخ به این سوال که بعضی از نمایندگان مجلس معتقد بودند که وزیر پیشنهادی جزو بدنه وزارت صمت بوده است پس نمی تواند عهده دار این سمت گردد زیرا اگر می توانست کاری انجام دهد در آن موقع نیز انجام می داد؟ بیان داشت: بنده به صراحت عرض می کنم که در بحث تورم، خودرو، فولاد و... وزارت صمت نمی تواند مستقیما دخالت کند، زیرا پشت صحنه شخص رئیس جمهور و دولت است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: گلایه ای که از نمایندگان مجلس دارم این است که چرا تمام مقصران وضع موجود را وزیر یا سرپرست می دانند بلکه مقصر اصلی خود رئیس جمهور است که باید جوابگوی مجلس باشد و متاسفانه هنوز سوال از رئیس جمهور در دستورکار قرار نگرفته است.

بابایی اضافه نمود: سیاست گذاری کلان مالی در جایی که در دولت است انجام می گردد نه در وزارت خانه. پس آقای مدرس خیابانی سیاست گذار نبوده که مورد مواخذ قرار می گیرد. بلکه این شخص قائم مقام بوده و فقط دستورات را انجام می داده است.

وی با بیان اینکه اگر شخص قوی هم به عنوان وزیر جدید به مجلس معرفی گردد باز هم دستش باز نیست، بیان داشت: به نظر بنده مجلس شورای اسلامی یک شانس بزرگی به نام مدرس خیابانی را از دست داد به دلیل اینکه این شخص در دولت جایگاهی نداشت و در طی این یک سال مجلس می توانست این شخص را مدیریت کند به سمت ثبات مالی هدایت دهد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در انتها گفت: مطمئن باشید آقای روحانی 3 ماه وقت خواهد گرفت و در این مدت تمام سعی دولت این است که وزارت صمت را تفکیک کند یعنی تا تفکیک نکند مطمئنا وزیر جدیدی را معرفی نخواهد کرد و مطمئن هستم که مجلس هم در برابر خواسته های دولت کوتاه خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1388

به "بابایی: تیم سابق وزارت صمت؛ عامل عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ، رئیس جمهور؛ مقصر اصلی مسائل مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بابایی: تیم سابق وزارت صمت؛ عامل عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ، رئیس جمهور؛ مقصر اصلی مسائل مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید