بودجه آزمایش فاز سوم واکسن کرونای نانویی تامین می شود

به گزارش تور آلمان ارزان، بنیاد نوآوری های آمادگی برای بیماری های همه گیر موسوم به CEPI، قرار است بودجه آزمایش فاز سه یک واکسن کرونا به نام GPB 510 را که با استفاده از نانوذرات ساخته شده است؛ تأمین کند.

بودجه آزمایش فاز سوم واکسن کرونای نانویی تامین می شود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فناوری تور آلمان ارزان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد نوآوری های آمادگی برای بیماری های همه گیر موسوم به CEPI قرار است بودجه آزمایش فاز سه یک واکسن ضد کرونا را تأمین کند؛ واکسنی به نام GPB 510 که با استفاده از نانوذرات ساخته شده است.

این بودجه قرار است به شرکت اس کی بیوسایسن (SK Bioscience) اختصاص پیدا کند تا با استفاده از این بودجه آزمایش های بالینی فاز 3 را انجام دهد و همچنین اقدام به تحقیق و توسعه بیشتر در مورد انواع ویروس کرونا کند. با اختصاص این بودجه، این شرکت می تواند فناوری تولید واکسن ضد کرونای نانوذره ای را تجاری سازی کرده و به مقیاس تولید انبوه برساند و در نهایت، امکان تولید سالانه صد ها میلیون دوز را امکان پذیر کند.

درصورت اثبات ایمنی و موثر بودن این واکسن، دوز های زیادی از این واکسن برای کمک به نجات انسان ها در سراسر جهان در اختیار مرکز OVAX قرار می گیرد.

CEPI برای این فعالیت ها تا 173.4 میلیون دلار به شرکت اس کی بیوسایسن کمک می کند. این شرکت که در کره جنوبی مستقر است با همکاری بخش طراحی پروتئین موسسه پزشکی UW در سیاتل به صورت مشترک این واکسن نانوذره ای را تولید کردند.

دانشمندانی که روی این واکسن کار می کنند به دنبال ایجاد یک واکسن قدرتمند نسل دوم کووید19 هستند که ایمن تر از واکسن های فعلی بوده، در دوز های پایین موثر باشد، ساخت آن ساده بوده و بدون انجماد عمیق پایدار باشد. این ویژگی ها واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را در مقیاس جهانی امکان پذیر کرده و دسترسی به این واکسن را برای مردم در مناطقی که منابع پزشکی، حمل و نقل و ذخیره سازی محدودی دارند، آسان می کند. همین ویژگی ها باعث می شود که چنین واکسنی در سایر مناطق جهان بسیار مورد تقاضا باشد.

طی یک ماه آینده، شرکت اس کی بیوسایسن قصد دارد برنامه خود را برای یک آزمایش بالینی فاز 3 ملی به وزارت بهداشت، غذا و دارو و سایر مراجع نظارتی ارائه دهد. واکسن GBP 510 در اواخر سال 2020 وارد یک مطالعه بالینی 1/2 شد و در حال حاضر در مرحله دوم کارآزمایی بالینی است.

این واکسن ضدکرونا با استفاده از فناوری ساخته شده که در آن UW Medicine توسعه یافته است. در این واکسن از یک نانوذره پروتئینی خودآرا استفاده شده که بخش های مختلف پروتئین اسپایک ویروسی را در خود دارد. ساختار مولکولی این واکسن تقریباً شبیه ویروس است که ممکن است در شناسایی بیشتر آن توسط سیستم ایمنی نقش مهمی ایفا کند.

در مطالعات بالینی که سال گذشته انجام شد، GBP 510 در دوز های پایین مقادیر زیادی آنتی بادی خنثی کننده ویروس تولید کرد. این آنتی بادی ها چندین سایت مختلف را در پروتئین اسپایک ویروس کرونا مورد هدف قرار می دهند، کیفیتی که ممکن است باعث محافظت در برابر انواع ویروس کرونا شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1900

به "بودجه آزمایش فاز سوم واکسن کرونای نانویی تامین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه آزمایش فاز سوم واکسن کرونای نانویی تامین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید