بی ثباتی سیاسی به ضرر رونق مالی ایتالیا خواهد بود

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: رئیس کمیسیون اروپا هشدار داد، ادامه بی ثباتی سیاسی در کشور بدهکار ایتالیا تاثیر منفی زیادی بر رونق مالی به شدت شکننده این کشور خواهد داشت.

بی ثباتی سیاسی به ضرر رونق مالی ایتالیا خواهد بود

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان به نقل از پرس تی وی؛ خوزه مانوئل باروسو رئیس کمیسیون اروپا در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی تاکید نمود، ایتالیا به ثبات سیاسی منظمی احتیاج دارد. ایتالیا یکی از بزرگترین کشورهای عضو یورو است بنابراین زمانی که نشانه هایی از بی ثباتی سیاسی در این کشور وجود دارد، این مساله تاثیر منفی زیادی بر بازارهای مالی خواهد داشت.

وی اضافه کرد، امیدوارم تنش های سیاسی در ایتالیا حل و فصل گردد و این تنش ها اعتماد عمومی نسبت به دولت را از بین نبرد.

اولی رن کمیسر مالی اروپا نیز تاکید نمود، به نظر من مهمترین شرط برای دستیابی به رونق مالی در ایتالیا حفظ ثبات سیاسی است.

انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا نیز ضمن هشدار نسبت به بی ثباتی سیاسی در این کشور، گفت، فروپاشی احتمالی دولت تاثیر منفی زیادی بر رشد و رونق اقثتصادی ایتالیا خواهد داشت.

لتا توضیح داد، من می خواهم پیغام روشن و قاطعی را بفرستم و آن یام این است که ما دیگر نمی توانیم این بی ثباتی سیاسی را که بر مبنای بازی های سیاسی شکل گرفته، قبول کنیم.

لتا اضافه کرد، همه چیز به ثبات بستگی دارد، بدون ثبات هیچ شانسی برای رهایی از وضعیت موجود نداریم. اگر دولت ایتالیا با فروپاشی روبرو گردد، کوشش های صورت گرفته برای دستیابی به رشد و رونق مالی نیز از بین خواهد رفت.

تنها 4 ماه و نیم از تشکیل دولت جدید ایتالیا می گذرد ولی تهدید حزب سیلویو برلوسکونی از خروج از دولت، بار دیگر دولت ایتالیا را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

قرار است روز چهارشنبه کمیته ویژه سنای ایتالیا در مورد وضعیت برلوسکونی در سنا رای گیری کند. برلوسکونی از سوی دادگاهی در ایتالیا به جرم کلاهبرداری مالیاتی به حبس محکوم شده است.

حزب برلوسکونی تهدید نموده است که در صورت اخراج وی از سنا، وزرای خود را از کابینه بیرون خواهد کشید.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 429

به "بی ثباتی سیاسی به ضرر رونق مالی ایتالیا خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی ثباتی سیاسی به ضرر رونق مالی ایتالیا خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید