تثبیت اوضاع در روسیه و ثبت کمترین موارد جدید ابتلا به کرونا در مسکو

به گزارش تور آلمان ارزان، در روسیه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 432 هزار نفر رسیده که حدود 200 هزار نفر آنها درمان شده اند و در مسکو برای نخستین بار طی دو ماه اخیر، موارد جدید آلودگی کمتر از 2 هزار نفر، ولی بیش از 3 هزار نفر بهبود یافتند.

تثبیت اوضاع در روسیه و ثبت کمترین موارد جدید ابتلا به کرونا در مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (چهارشنبه) گزارش داد که تعداد موارد تائید شده از عفونت ویروس کرونا در این کشور طی یک روز گذشته، 8 هزار و 836 نفر ثبت شد، در حالی که 8 هزار و 972 بیمار از قبل مبتلا شده طی این مدت بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.

بدین ترتیب، برای دومین روز متوالی است که تعداد موارد درمان شده از تعداد موارد جدید آلودگی به ویروس کرونا فراتر می رود. افزایش روزانه تعداد مبتلایان به عفونت کرونا در روسیه از 2.1 درصد (در روز گذشته) به رکورد کمتر از 2 درصد کاهش یافته است.

این ستاد یادآور شده است که در مجموع، از زمان شیوع ویروس کرونا در روسیه، 432 هزار و 277 فرد آلوده در کشور شناسایی شده اند و در حال حاضر 195 هزار و 957 نفر از آنها بهبود یافته اند که بیش از 45 درصد مبتلایان می گردد .

بر اساس این اطلاعات، تعداد افراد درمان شده از بیماری کووید-19 در پایتخت روسیه به بیش از 91 هزار نفر رسیده است. در مسکو، طی 24 ساعت گذشته تنها یک هزار و 842 مورد جدید از عفونت ویروس کرونا در مسکو ثبت شده است و در عین حال، 3 هزار و 385 بیمار مبتلا از قبل در این مدت، بهبود یافتند. رشد روزانه ابتلا در پایتخت به رکورد کمتر از یک درصد رسیده است.

در حالیکه تعداد افراد مرخص شده در روز تقریباً دو برابر تعداد آلودگی جدید است. تعداد موارد شناسایی شده در روز برای نخستین بار طی تقریباً دو ماه اخیر- از 23 آوریل (4 اردیبهشت ماه) به زیر 2 هزار نفر رسیده است که گویای تثبیت شرایط شیوع بیماری کووید-19 است.

در مجموع تا به امروز در شهر مسکو، 187 هزار و 216 نفر به ویروس کرونا آلوده شدند که در حال حاضر 92 هزار و 877 نفر از آنها همچنان تحت درمان قرار دارند. 91 هزار و 564 نفر از بیماران مبتلا به کرونا هم بهبود یافته اند، متاسفانه، 2 هزار و 685 نفر درگذشتند که 61 نفر آنها در طول روز گذشته فوت کردند.

این ستاد همچنین یادآور شده است: 736 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در منطقه مسکو، 380 مورد در سن پترزبورگ، 357 مورد در منطقه سهوردلوفسکی، 347 مورد در منطقه نیژنی نووگوراد و 239 مورد در منطقه آرخانگلسک مشاهده شده است.

ضمن اینکه طی 24 ساعت گذشته 502 نفر در منطقه مسکو، 323 نفر در سن پترزبورگ، 272 نفر در منطقه نیژنی نوگوراد، 183 نفر در منطقه مورمانسک و 177 نفر در جمهوری تاتارستان از بیمارستان مرخص شدند.

طبق این اطلاعات، تعداد موارد مرگ در اثر عفونت ویروس کرونا هم طی یک روز گذشته 178 نفر افزایش یافته و در مجموع به 5 هزار و 215 نفر رسیده است. موارد فوتی اعلام شده در روز سه شنبه 182 نفر بود. تعداد کل مرگ و میرها در روسیه، 1.2 درصد کل موارد آلودگی به ویروس کرونا است.

بدین ترتیب، بدون در نظر دریافت شهر مسکو که در بالا ذکر شد، در طول یک روز گذشته، 20 نفر در منطقه مسکو، 17 نفر در سن پترزبورگ، 16 نفر در داغستان، شش نفر در اینگوشتیا، در بعضی دیگر از مناطق روسیه هم کمتر از پنج بیمار جان خود را از دست دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1259

به "تثبیت اوضاع در روسیه و ثبت کمترین موارد جدید ابتلا به کرونا در مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تثبیت اوضاع در روسیه و ثبت کمترین موارد جدید ابتلا به کرونا در مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید