تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا

به گزارش تور آلمان ارزان، هزاران نفر از مردم تورنتوی کانادا در اعتراض به اعمال خشونت پلیس و نژادپرستی علیه سیاه پوستان در کشورشان و آمریکا تظاهرات کردند.

تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تور آلمان ارزان از فرانس24، هزاران نفر در شهر تورنتوی کانادا در اعتراض به اعمال خشونت و اقدامات نژادپرستانه در این کشور و نیز آمریکا به خیابان ها آمدند و تظاهرات کردند.

این تظاهرات به دنبال مرگ زنی سیاه پوست در تورنتو رخ داد که چهارشنبه گذشته از بالکن منزل خود در طبقه بیست و چهارم یک مجتمع مسکونی به خیابان سقوط کرد. حادثه زمانی رخ داد که پلیس به دلایل نامعلوم در حال بازرسی از خانه وی بود.

این تظاهرات با تظاهرات سراسری ضدنژادپرستی در آمریکا هم زمان شده است؛ جایی که در آن پلیس این کشور، جورج فلوید را به طور وحشیانه ای خفه کرد.

تظاهرکنندگان کانادایی که بیشترشان به دلیل شیوع کرونا در این کشور ماسک بر صورت داشتند، پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن ها نوشته شده بود سیاه پوستان حق زندگی دارند و نمی توانم نفس بکشم؛ جمله معروفی که فلوید در آخرین لحظات عمرش و در حالی که زیر پاهای پلیس آمریکا بر روی زمین قرار داشت، بر زبان آورد.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: این مهم است که با وجود شیوع کرونا عدالت خواهی خود را به همه نشان دهیم؛ هم سیاه پوستان و هم رنگین پوستان.

4106/4033/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1278

به "تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ضد نژادپرستی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید