تظاهرات مردم هنگ کنگ در اعتراض به سیاست های مداخله جویانه چین

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: مردم هنگ کنگ در تظاهراتی از دولت چین خواستند تا از مداخله در امور این منطقه دست برداشته و امکان برگزاری انتخاباتی آزاد را برای آنها فراهم سازد.

تظاهرات مردم هنگ کنگ در اعتراض به سیاست های مداخله جویانه چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان به نقل از رویترز؛ هزاران نفر از مردم هنگ کنگ امروز (چهارشنبه) با برگزاری تظاهراتی از چین خواستند تا اجازه برگزاری انتخاباتی آزاد و اجرای دموکراسی کامل را برای مردم این منطقه فراهم سازد.

پکن قول برگزاری انتخاباتی آزاد را در این مستعمره سابق انگلیس برای سال 2017 داده است اما مساله نگران کننده مربوط به جزئیات انتخابات و معین صلاحیت افرادی است که می توانند در این انتخابات نامزد شوند. درحال حاضر رقابت میان شخصیت های دموکرات و رهبران حزب کمونیست چین در این هاب مالی شدید است.

معترضان درتظاهرات روز سال جدید خواستار دموکراسی کامل در 2017 و امکان حضور هر نامزدی در انتخابات از جمله مخالفان دولت چین بودند.

اما مقامات چینی این درخواست را رد نموده و اعلام نموده اند که طبق قانون اساسی این منطقه تمام نامزدهای انتخاباتی باید از در ابتدا از سوی یک کمیته انتخابات 1200 نفره تایید صلاحیت شوند.

مردم با حضور در این تظاهرات خواستار کناره گیری فرماندار متمایل به دولت چین این منطقه بودند که رسوایی هایی را نیز به همراه داشته است.

رئیس خدمات شهری هنگ کنگ نیز که در این تظاهرات شرکت داشت اعلام نمود: ما خواستار این هستیم که مردم هنگ کنگ به شکل واقعی حق انتخاب مسئولان خود را داشته باشند.

معترضان اعلام نموده اند درصورت عدم برگزاری انتخابات آزاد تابستان آینده در تظاهراتی با نام اشغال مرکزی شرکت نموده و خواستار توقف فعالیت های مالی در این بندر خواهند شد که یکی از مهمترین مراکز مالی جهان به شمار می رود.

یکی از عوامل برگزاری این تظاهرات گفت: آینده سیاسی هنگ کنگ به لحظه حساسی رسیده است. تظاهرات روز سال جدید 2014 اولین صحنه جنگ میان دولت و مردم خواهد بود.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 570

به "تظاهرات مردم هنگ کنگ در اعتراض به سیاست های مداخله جویانه چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات مردم هنگ کنگ در اعتراض به سیاست های مداخله جویانه چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید