حق مجهز شدن به تسلیحات اتمی را محفوظ می داریم

به گزارش تور آلمان ارزان، وزیر مشاور عربستان سعودی در امور خارجه می گوید که ریاض حق مجهز شدن به تسلیحات اتمی را در صورتی که ایران به یک قدرت هسته ای تبدیل گردد، محفوظ می دارد.

حق مجهز شدن به تسلیحات اتمی را محفوظ می داریم

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان، عادل الجبیر وزیر خارجه مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه در مصاحبه با خبرگزاری آلمان گفت که این کشور این حق را دارد که خود را به تسلیحات اتمی مجهز کند.

روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی به نقل از خبرگزاری آلمان گزارش داد که این وزیر سعودی در مصاحبه یاشده گفته است، در صورتی که نتوان ایران را از ساخت تسلیحات اتمی منع کرد، ریاض حق مسلح شدن به تسلیحات اتمی را محفوظ می دارد.

طبق این گزارش، عادل الجبیر با اشاره به این مسئله که ایران به یک قدرت هسته ای تبدیل شده و دیگر کشور ها نیز راه آن را ادامه خواهند داد، در ارتباط با مجهیز شدن به تسلیحات اتمی گفت: این یکی از گزینه هاست مطمئنا.

او همچنین در ادامه گفت: عربستان سعودی تمام کوشش خود را برای محافظت از مردم و سرزمین خود خواهد نمود.

الجبیر در این مصاحبه همچنین ادعا کرد: ما بر این باوریم که ایرانی ها تنها تحت فشار جواب می دهند.

او همچین در ارتباط با تغییرات که محتمل است در زمان ریاست جو بایدن نماینده دموکرات ها صورت بگیرد، گفت: باید ببینیم.

این اظهارات در حالی است که پیشتر بعضی از روزنامه ها از جمله وال استریت ژورنال از فعالیت های اتمی عربستان سعودی خبر داده بودند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، پیشتر، به نقل از مقامی غربی فاش نموده بود که ریاض اقدام به ساخت تأسیساتی برای فراوری کیک زرد اورانیوم نموده است. این روزنامه نوشته بود این تأسیسات برای فراوری کیک زرد در منطقه دورافتاده العلا در شمال غرب عربستان سعودی واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1540

به "حق مجهز شدن به تسلیحات اتمی را محفوظ می داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق مجهز شدن به تسلیحات اتمی را محفوظ می داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید