خبرنگاران انگلیس از شناسایی گونه جدید ویروس کرونا اطلاع داد

به گزارش تور آلمان ارزان، لندن - خبرنگاران - وزیر بهداشت انگلیس از شناسایی گونه جدید ویروس کرونا اطلاع داد که باعث شیوع سریع این ویروس در مناطق جنوب شرق کشور شده است.

خبرنگاران انگلیس از شناسایی گونه جدید ویروس کرونا اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران، مت هنکاک روز دوشنبه با ایراد سخنانی در مجلس عوام شرح داد که این گونه اولین بار در منطقه کنت واقع در جنوب شرق انگلیس کشف شده و این مساله آدینه گذشته به اعضای دولت گزارش شد. او با این حال اطمینان خاطر داد هنوز نشانه ای یافت نشده که ثابت کند واکسن کرونا برای مقابله با گونه جدید، اثربخش نیست.

کارشناسان بهداشتی انگلیس هم معتقدند که نیازی به دستکاری واکسن کرونا نیست اما سرعت شیوع گونه جدید به حدی است که احتمالا به زودی در کشور غالب خواهد شد.

وزیر بهداشت انگلیس مطرح کرد که سازمان دنیای بهداشت از این موضوع آگاه شده و دانشمندان مشغول تحقیق در این باره در آزمایشگاه دولتی پورتون داون هستند.

او بر همین اساس خاطرنشان کرد که لندن و شماری از مناطق جنوب شرق انگلیس از روز چهارشنبه وارد بالاترین سطح محدودیت های کرونایی خواهد شد.

بیشتر مناطق انگلیس پس از دور دوم قرنطینه سراسری در این کشور که دو هفته پیش پایان یافت، در بالاترین سطح محدودیت های کرونایی (سطح سه) قرار گرفتند. به این ترتیب خانواده ها قادر به دیدار با یکدیگر در محیط های بسته نبوده، تمام مهمان خانه ها و هتل ها تعطیل و شهروندان جز در موارد ضروری قادر به خروج از منطقه سکونت خود نخواهند بود.

با این حال لندن و شماری از مناطق جنوب شرق انگلیس تا به امروز در سطح دوم قرار داشتند. براساس دستورالعمل های بهداشتی، سطح دو و سه شباهت های زیادی به یکدیگر دارند، با این تفاوت که خانواده هایی که در یک حلقه قرار دارند می توانند در محیط بسته با یکدیگر دیدار نمایند. همچنین تجمعات تا حداکثر 6 نفر در مناطق باز آزاد است.

نخست وزیر انگلیس اطمینان داده که محدودیت های جدید کرونایی سوم فوریه (15 بهمن) پایان می یابد. او پیش تر در نامه ای به هم حزبی های خود نوشت: محدودیت های جدید هر دو هفته یکبار بازنگری خواهد شد و مجلس پایان 27 ژانویه (8 بهمن) به تداوم یا توقف محدودیت ها رای خواهد داد.

براساس آخرین آمار منتشر شده، تا به امروز یک میلیون و 849 هزار و 403 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و 64 هزار و 170 نفر از این افراد زندگی خود را از دست داده اند.

عملیات تزریق واکسن کرونا از سه شنبه 18 آذر در سراسر انگلیس شروع شد. دولت این کشور امیدوار است که تا تابستان سال آینده جمعیت 66 میلیون نفری این کشور واکسینه شوند. اولین واکسن به یک خانم 90 ساله در بیمارستان شهرستان کاونتری تزریق شد.

انگلیس نخستین کشور دنیا است که با تائید واکسن فایزر بیون تک عملیات تزریق آن را شروع نموده است.

دولت این کشور 40 میلیون واحد از واکسن یادشده را خریداری نموده و در مرحله نخست میخواهد تا افراد بالای 80 سال و بعضی نیروهای بهداشتی را که در محدوده افراد آسیب پذیر قرار دارند واکسینه کند تا سریع تر به زندگی عادی بازگردند. پس از آن به ترتیب افراد با آسیب پذیری بالا واکسن کرونا را دریافت خواهد نمود.

با این حال کارشناسان هشدار داده اند انتظار بازگشت روال زندگی به شرایط عادی تا ماه آوریل (فرودین 1400) با کاربرد واکسن کرونا، واقع بینانه نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1602

به "خبرنگاران انگلیس از شناسایی گونه جدید ویروس کرونا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انگلیس از شناسایی گونه جدید ویروس کرونا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید