خبرنگاران جشنواره امپرسیونیسم نرماندی آغاز به کار کرد

به گزارش تور آلمان ارزان، تهران- خبرنگاران- دهمین دوره جشنواره امپرسیونیسم نرماندی (Normandie Impressionniste festival) با به نمایش گذاشتن کلکسیونی از آثار هنرمندان معاصر، از 4 ژوئیه (14 تیر) در شمال فرانسه آغاز به کار کرد.

خبرنگاران جشنواره امپرسیونیسم نرماندی آغاز به کار کرد

به گزارش روزنامه هنر، این جشنواره که ابتدا قرار بود از 3 آوریل تا 6 سپتامبر (15 فروردین تا 16 شهریور 99) برپا شود به دلیل شیوع کرونا به تاخیر افتاد و حالا به دلیل محدودیت های جاری از 4 ژوئیه تا 15 نوامبر (14 تیر تا 25 آبان 99) در قالب برگزاری نمایشگاه، کنسرت و اجراهای مربوط به سبک امپرسیونیسم در 200 سالن واقع در شمال فرانسه، برگزار می شود.

رویداد امسال برخلاف سال های گذشته تم خاصی ندارد اما عنوان روز جدید، رنگ جدید (A New Day, a New Colour) خود گویای همه چیز هست؛ حدود 50 هنرمند معاصر در جشنواره امسال شرکت کرده و تصویر جدیدی از یکی از اصلی ترین سبک های هنری ارائه می دهند.

فیلیپ پیگه (Philippe Piguet) از نوادگان کلود مونه و مدیر جشنواره امپرسیونیست نرماندی دراین باره می گوید: تحت این عنوان (روز جدید، رنگ جدید) امپرسیونیسمی را به نمایش می گذاریم که مشابه آن را قبلا هرگز ندیده اید.

تابلویی امپرسیونیستی اثر پیر آگوست رنوآر

یکی از مهمترین بخش های فستیوال امسال اولین نمایشگاه آن است که به کلکسیون فرانسوا دپو (François Depeaux) مجموعه دار فقید فرانسوی اختصاص داده شده است. در این نمایشگاه به مدت چهارماه، از 11 ژوئیه تا 15 نوامبر (21 تیر تا 25 آبان)، مجموعه 600 نقاشی شامل آثاری از مونه، پیر آگوست رنوآر و آلفرد سیسلی از پیشگامان سبک امپرسیونیسم در معرض نمایش قرار داده خواهد شد.

امپرسیونیسم، هنر ثبت احساسات در لحظه

امپرسیونیسم یا دریافتگری سبکی از نقاشی است که در اواسط دهه اول قرن نوزدهم ظهور کرد و بر احساس و ادراک لحظه ای هنرمند از یک صحنه تأکید داشت. امپرسیونیسم صرفا یک سبک نقاشی نبود بلکه رویکردی نوین به هنر و زندگی بود. آثار نقاشی امپرسیونیست ها، ثبت تغییرات گذرا و ناپایدار در طبیعت بود. نقاشی های امپرسیونیستی معمولاً از طریق استفاده از نور و بازتاب آن، ضربه های کوتاه قلم بر روی بوم و جداسازی رنگ ها، مخاطب را جذب می کند.

نقاشان مشهور امپرسیونیست نظیر کلود مونه و ادگار دگا اغلب از زندگی مدرن به عنوان موضوعات نقاشی خود استفاده می کردند و از نور و حرکت به گونه ای بهره می بردند که پیش از این سابقه نداشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1321

به "خبرنگاران جشنواره امپرسیونیسم نرماندی آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جشنواره امپرسیونیسم نرماندی آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید