خبرنگاران واحد نمونه گیری کووید-19 در بیجار راه اندازی شد

به گزارش تور آلمان ارزان، سنندج - خبرنگاران - رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار گفت: واحد نمونه گیری کووید - 19 در این شهرستان راه اندازی شد.

خبرنگاران واحد نمونه گیری کووید-19 در بیجار راه اندازی شد

ابوالفضل خدامرادی روز دوشنبه در گفت و با خبرنگار تور آلمان ارزان گفت: این واحد نمونه گیری برای خدمت رسانی در غربالگری بیماران و افراد مشکوک به این بیماری ویروسی راه اندازی شده است.

وی اضافه نمود: این مرکز همه روز از ساعت 16 تا 24 هر روز فعال بوده و نمونه گیری از افراد مشکوک با تجویز پزشک معالج در این محل انجام و به آزمایشگاه مرکزی استان ارسال می گردد.

وی اضافه نمود: افرادی که باعلائم گلودرد، سرفه خشک، تب بالا یا تنگی نفس به این مرکز مراجعه می نمایند در سه سطح با تنگی تنفس و یا سطح اشباح اکسیژن کمتر از 93 درصد یا RR بیشتر از 30 ، افراد پرخطر شامل بیماران با نقص ایمنی و بیماری های زمینه ای و افرادی که بیماری خفیف دارند جداسازی و مراقبت در منزل احتیاج دارند دسته بندی می شوند.

خدامرادی همچنین از پلمب یک واحد صنفی میوه فروشی در شهرستان به علت عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی خبرداد و گفت: در راستای حفظ سلامتی جامعه، هیچ گونه کوتاهی و چشم پوشی قابل پذیرش نیست و با متخلفان برخورد خواهد شد.

شهرستان 89 هزار نفری بیجار در 142 کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

تا به امروز 73 هزار و 303 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 111 نفر در 24 ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به 4585 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1148

به "خبرنگاران واحد نمونه گیری کووید-19 در بیجار راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واحد نمونه گیری کووید-19 در بیجار راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید