درخواست روسیه و چین برای نشست شورای امنیت به دلیل برنامه های موشکی آمریکا

به گزارش تور آلمان ارزان، نماینده روسیه در سازمان ملل از درخواست مسکو و پکن برای تشکیل نشست شورای امنیت درباره برنامه های موشکی آمریکا که پنتاگون شروع آزمایشات به روی آنها را اظهار داشت، اطلاع داد، در حالی که به عقیده مقامات مسکو، این آزمایشات از مدت ها قبل شروع شده بود.

درخواست روسیه و چین برای نشست شورای امنیت به دلیل برنامه های موشکی آمریکا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، امروز نوشت: دمیتری پولیانسکی کفیل نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت که روسیه و چین خواهان تشکیل نشست ویژه شورای امنیت در رابطه با طرح های آمریکا برای فراوری و استقرار موشک های دارای برد متوسط شدند و این نشست قرار است روز پنجشنبه 22 آگوست (31 مرداد ماه) برگزار گردد.

این دیپلمات روس شب گذشته یادآور شد که درخواست برای تشکیل این نشست از طرف روسیه و چین اجرا شده و یادآور شد که این نشست به صورت علنی برگزار شده و نماینده دبیرکل سازمان ملل نیز گزارشی در این رابطه ارائه خواهد داد.

لازم به یادآوری است که وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه از شروع آزمایشات به روی موشک های کروز زمین پایه و انواع موشک های دیگری که تاکنون در چارچوب پیمان نابودی موشک های دارای برد کوتاه و متوسط مربوط به سال 1987 منع شده بود، اطلاع داد.

این توافقنامه که در تاریخ دوم آگوست (11 مرداد ماه) و به ابتکارعمل واشنگتن به موجودیت خود سرانجام داده بود، فراوری و استقرار موشک های دارای برد 500 الی 550 کیلومتر را برای دو طرف روسی و آمریکایی ممنوع نموده بود.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته گفت که آمریکا حداقل از ماه اکتبر سال 2018 آزمایش روی موشک هایی که در چارچوب پیمان موشکی منع شده را شروع نموده بود.

لاوروف با اشاره به اظهارات شنیده شده از سوی مقامات پنتاگون، گفت: این مسئله مدت ها قبل از تاریخ دوم آگوست که زمان اجرای تعهدات حقوقی طرفین در چارچوب این توافق نامه به طور رسمی منقضی شد، شروع شده بود. آنطور که ما اطلاع داریم آمریکا از اکتبر سال گذشته 2018 زمانی که جان بولتون (مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی) به مسکو سفر کرد، این آزمایشات را شروع نموده بود. بولتون بطور علنی به ما گفت که این تصمیم نهایی آنهاست و ظاهراً پس از آن و شاید حتی قبل از آن، آزمایشات به روی موشک های ممنوعه در چارچوب پیمان موشکی شروع شده بود.

در همین رابطه، میخائیل گورباچف رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی نیز گفت که به رغم وجود مسائل، ضرورت انجام گفت وگوهای جدی بین روسیه و آمریکا امروزه بسیار بیشتر از هر زمان دیگری است. وی روز گذشته در سخنرانی در بنیاد گورباچف گفت: در حال حاضر احتیاج جدی به انجام مذاکرات بین مقامات مسکو و واشنگتن و از سرگیری مشارکت وجود دارد، هرچند مسائلی در این رابطه به چشم می خورد و هر یک از این دو کشور باید نقش خود را در زمینه تامین امنیت بین المللی و ثبات راهبردی ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 426

به "درخواست روسیه و چین برای نشست شورای امنیت به دلیل برنامه های موشکی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه و چین برای نشست شورای امنیت به دلیل برنامه های موشکی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید