ملاقات عراقچی با وزیر خارجه ارمنستان؛ استقبال از نقش ایران برای برقراری ثبات در منطقه

به گزارش تور آلمان ارزان، تهران (پانا) - وزیر خارجه ارمنستان در ملاقات معاون وزیر خارجه از نقش ایران در حفظ ثبات منطقه و برقراری صلح استقبال کرد.

ملاقات عراقچی با وزیر خارجه ارمنستان؛ استقبال از نقش ایران برای برقراری ثبات در منطقه

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش فارس، سیدعباس عراقچی که در سومین مقصد سفر منطقه ای شب گذشته وارد ایروان پایتخت ارمنستان شد، در بدو ورودش با زهراب مناتسکانیان وزیر امور خارجه ارمنستان ملاقات و گفت وگو کرد.

در این ملاقات طرفین در خصوص اوضاع منطقه قره باغ کوهستانی در نتیجه درگیری بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و مسائل امنیتی منطقه بحث و گفتگو کردند.

هر دو طرف نسبت به انتقال تروریست های بین المللی از خاورمیانه به منطقه ابراز نگرانی نموده و آن را تهدیدی جدی برای کل منطقه خواندند.

مناتساکانیان در این ملاقات تأکید کرد که ارمنستان حساسیت های ایران را در رابطه با تهدیدهای جدید امنیت منطقه می فهمد و از نقش ایران در حفظ ثبات منطقه ای و برقراری صلح استقبال کرد.

عراقچی ابتکار ایران را برای حل و فصل مناقشه قره باغ به طرف ارمنی ارائه کرد. در این زمینه، وزیر امور خارجه ارمنستان متذکر شد که روینمودهای ایران در درگیری قره باغ به طور دقیق مورد آنالیز قرار می گیرد.

عراقچی که به عنوان فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران به منظور حل و فصل مناقشه قره باغ از هفته گذشته سفری را به منطقه شروع کرد، پیش از این به باکو و مسکو سفر و با مقامات جمهوری آذربایجان و روسیه درباره ابتکار ایران برای حل مناقشه قره باغ به گفت وگو پرداخت.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در ابتدای ورود به ایروان مطرح کرد که ابتکار ایران می تواند مسیری برای صلح در مناقشه قره باغ باز کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1453

به "ملاقات عراقچی با وزیر خارجه ارمنستان؛ استقبال از نقش ایران برای برقراری ثبات در منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات عراقچی با وزیر خارجه ارمنستان؛ استقبال از نقش ایران برای برقراری ثبات در منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید