رسوایی که ارتش آمریکا را لرزاند؛ برکناری 14 افسر بعد از حوادث وحشتناک

به گزارش تور آلمان ارزان، ارتش آمریکا گفت، بعد از سلسله جرائم قتل که این کشور را شوکه کرد، 14 افسر در پست های فرماندهی در پایگاه فورت هود در ایالت تگزاس را برکنار کرده است.

رسوایی که ارتش آمریکا را لرزاند؛ برکناری 14 افسر بعد از حوادث وحشتناک

به گزارش خبرنگاران، به نقل از اسکای نیوز، بعد از وقوع پنج فقره قتل روی داده احتمالا در سال 2020 این پایگاه نظامی گسترده که مقر بسیاری از یگان های مستقر شده در میادین جنگی است به عنوان خطرناک ترین مقر در آمریکا لقب گرفته است.

خشمی که قتل سرباز وانیسا گلن 20 ساله در 22 آوریل بعد از تجاوز جنسی به او ایجاد کرد، رایان مکارثی وزیر نیروی زمینی را واداشت تا از بازپرسان مستقل از جمله قاضی سابق دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) و قاضی نظامی سابق بخواهد گزارش مفصلی از شرایط پایگاه فورت هود ارائه کنند.

وانیسا گلن خانواده اش را مطلع کرده بود که به ترتیبات سازمانی فرماندهی نظامی در خصوص پیگیری شکایت تجاوز جنسی اعتمادی ندارد. پس از آن خانواده اش به تمایل ارتش در انجام تحقیقات در خصوص ناپدید شدنش شک پیدا کردند تا این که جسد او را در 30 ژوئن یافتند.

در همان روز سرباز آرون دیوید روبنسون مظنون اصلی این پرونده بعد از روبرو شدن با پلیس محلی خودکشی کرد.

از سوی دیگر، سرباز دیگر به نام گریگوری اسکات مورالس بعد از ربوده شدنش در سال 2019 به رغم وجود دلایلی درباره وقوع اقدام جنایت کارانه متواری قلمداد شد.

جسد او در ژوئن گذشته یعنی بعد از 10 ماه کشف شد زمانی که بازپرسان به دنبال وانیسا گلین می گشتند و به نظر می رسد مورالس نیز با گلوله کشته شد.

رایان مکارثی در ارائه این گزارش در روز سه شنبه گفت: مرگ فاجعه آمیز گلن و سلسله مسائل دیگر در فورت هود مار ا وادار کرد که در سیستم ها، سیاست ها و خودمان دقت و بررسی داشته باشیم.

او شرح داد: مساله به آمارها مربوط نیست بلکه به توان ما در زمینه اظهار همبستگی و دلسوزی با تیم هایمان و توجه به منافع اصلی سربازان مان مربوط است.

در این گزارش آمده است: پایگاه فورت هود بیشترین میانگین جنایت قتل، شروع به قتل، تجاوز جنسی، سرقت و مصرف مواد مخدر و نیز موارد خودکشی و غیبت و فرار از خدمت را در مقایسه با دیگر پایگاه ها به خود اختصاص می دهد.

در پایان این گزارش آمده است: فرماندهی پایگاه غیرفعال است و این گزارش بی کفایتی تحقیقات در خصوص ناپدید شدن را نتیجه گیری کرد.

با استناد به این گزارش، مکارثی دستور برکناری 14 افسر عالی رتبه از جمله دو ژنرال را صادر کرد که یکی معاون فرمانده پایگاه بود زمانی که فرمانده کنونی پایگاه در عراق فعالیت می کرد.

این پایگاه شاهد حمله مسلحانه به دست فردی بود که در 2009 با تیراندازی او 12 تن کشته و بیش از 30 تن زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1601

به "رسوایی که ارتش آمریکا را لرزاند؛ برکناری 14 افسر بعد از حوادث وحشتناک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی که ارتش آمریکا را لرزاند؛ برکناری 14 افسر بعد از حوادث وحشتناک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید