رقم توافق شهریار مغانلو با پرسپولیس لو رفت! خبرنگاران

به گزارش تور آلمان ارزان، قرار است باشگاه سانتاکلارا بابت صدور رضایتنامه این بازیکن 50 هزار یورو دریافت کند و خود این بازیکن هم قراردادی شش ماهه به مبلغ 5/ 1 میلیارد تومان ببندد

رقم توافق شهریار مغانلو با پرسپولیس لو رفت! خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی تور آلمان ارزان، شاید بعد از آن برد 5 گله در سیرجان و بالا رفتن آوراژ گلزنی پرسپولیس خیلی ها یادشان رفته بود که این تیم به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و مدعی جدی به دست آوردن پنجمین جام متوالی مهاجم گلزن قابل، تمام نماینده و درجه یک ندارد، اما در همین بازی مقابل سایپا معین شد سرخ ها تا چه حد به مهاجم نوک گلزن احتیاج دارند.

بعد از ناکارآمدی آرمان رمضانی خیلی طول نکشید تا معین گردد مهدی مهدی خانی هم در این پست کارایی لازم را ندارد ضمن اینکه نوسان مهدی عبدی و عدم دوندگی کافی این مهاجم کاری کرد تا او نیمکت نشین گردد و وقتی به عنوان بازیکن ذخیره به میدان آمد برای گلزنی اعتماد به نفس لازم را نداشته باشد.

البته قبل تر ناکارآمدی رمضانی بر همه مسلم شده بود و در مورد مهدی خانی کمی بیشتر طول کشید ضمن اینکه آریا برزگر در برنامه های یحیی جایی نداشت. تنها در مورد مهدی عبدی تردید هایی وجود داشت. بعضی هنوز هم معتقدند یحیی در صورت اطمینان به این بازیکن جواب می گیرد و عبدی که در اوج جوانی در نیمه نهایی و فینال آسیا گل زده و دو بار در دربی نامش را به عنوان گلزن ثبت نموده حتماً با اعتماد بیشتر راندمان بالاتری خواهد داشت، اما این مهاجم غیر از نوسان در گلزنی قادر نبود تا خط دفاع حریفان را تحت فشار بگذارد و اینطوری کادر فنی را مجاب کرد که از ترکیب اصلی بیرون برود.

کادر فنی از شهریار چه می خواهد؟

نمایش عبدی و مهدی خانی در بازی با سایپا و البته ناکامی عالیشاه و امیری مقابل دروازه حریف آن هم در شرایطی که پرسپولیس در این مسابقه به اندازه کافی موقعیت گل جدی درست کرد بار دیگر یادمان آورد که این تیم چقدر به مهاجم نوک که تمام نماینده و قابل باشد احتیاج دارد؛ مهاجمی که از دو سه موقعیت گلی که نصیبش می گردد حداقل یک گل بزند و در طول فصل بالای ده گل به ثمر برساند.

در فصول قبل علی علیپور با وجود نوسانی که در گلزنی داشت این وظیفه را انجام می داد و وقتی از تیم جدا شد قرار بود آل کثیر این وظیفه را به دوش بکشد که محرومیت امانش نداد.

حالا و با اضافه شدن شهریار مغانلو او باید همان وظیفه ای که علیپور انجام می داد را به دوش بکشد حتی اگر بازیکنی تازه وارد باشد و از ابتدای فصل فرصت هماهنگی با بازیکنان کناردستی اش را پیدا ننموده باشد.

البته کادر فنی پرسپولیس با خصوصیات فنی مغانلو کاملاً آشناست و با آگاهی سراغ این بازیکن رفته کما اینکه قبل از آل کثیر دنبال مغانلو بود. کادر فنی پرسپولیس می داند این بازیکن غیر از آیتم مهم گلزنی هم در زمان دفاع تیمی و مقابله با توپ های بلند به تیمش یاری می نماید هم برای تحت فشار گذاشتن خط دفاع حریف گزینه مناسبی است.

با این حال اگر دو آیتم بعدی را کنار بگذاریم از مغانلو انتظار می رود در نیم فصل دوم لیگ برتر حداقل 8-7 گل به ثمر برساند و اگر به این تعداد گل یا بالاتر برسد می تواند عنصری مشخص نماینده در راه قهرمانی مجدد سرخ ها باشد.

شرایط انتقال مغانلو چطور تغییر کرد؟

هفته قبل یحیی گل محمدی در مصاحبه ای بیان کرد جذب شهریار مغانلو با ارقامی که در مورد رضایتنامه و مبلغ درخواستی خودش اعلام شده برای باشگاه پرسپولیس معقول نیست و به نظر می رسید این انتقال به کلی منتفی شده، اما بعد از یکی دو روز ماجرا چرخید و حالا سه چهار روزی است همه از نهایی شدن این انتقال می گویند.

واقعیت اینکه بعد از مطرح شدن ارقام بالایی که در رسانه ها هم منعکس شد هم حمید مطهری (مربی مغانلو در پیکان) هم گل محمدی با این بازیکن صحبت کردند و شرایط را به گونه ای تغییر دادند تا مغانلو و مدیر برنامه هایش از ارقام اولیه پایین بیایند و شرایط انتقال را مهیا نمایند.

البته مغانلو هم که می داند برای بازی در پرسپولیس خودش هم باید کوشش کند هوشیار شد که طبیعتاً از این انتقال سود فوتبالی بالایی خواهد برد و نمی تواند برای پرسپولیس ارقام نجومی و غیرمنطقی مطرح کند.

برای نهایی شدن این انتقال باشگاه سانتاکلارای پرتغال ابتدای 80 هزار یورو می خواست ضمن اینکه خود مغانلو هم طلب قراردادی 3 میلیاردی برای نیم فصل نموده بود. انتقالی که برای پرسپولیس حدود 6 میلیارد تومان آب می خورد، اما بعد از صحبت های مربیان پرسپولیس با این بازیکن شرایط به کلی تغییر کرد. حالا قرار است باشگاه سانتاکلارا بابت صدور رضایتنامه این بازیکن 50 هزار یورو دریافت کند و خود این بازیکن هم قراردادی شش ماهه به مبلغ 1.5 میلیارد تومان ببندد.

حالا این رقم با توجه به مسائل خط حمله پرسپولیس منطقی تر به نظر می رسد بخصوص که قرار است پول رضایتنامه این بازیکن که چیزی حدود 1.5 میلیارد تومان می گردد را یک طرفدار متمول پرداخت کند و باشگاه پولی از این بابت پرداخت نمی نماید. در واقع مغانلو برای پرسپولیس 1.5 میلیارد تمام می گردد البته برای نیم فصل که با توجه به قرارداد 3.2 میلیارد تومانی آرمان رمضانی برای یک فصل یک برد عظیم به حساب می آید.

امکان خرید قطعی مغانلو هم هست

با توجه به قرضی بودن قرارداد مغانلو با پرسپولیس و اینکه او فقط نیم فصل پیراهن این تیم را خواهد پوشید فقط در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا در خدمت پرسپولیس خواهد بود و تا خاتمه فصل می تواند برای پرسپولیس بازی کند، اما اگر این بازیکن در پرسپولیس بدرخشد احتمال خرید قطعی او نیز وجود دارد و آن وقت باشگاه پرتغالی رقم بیشتری از پرسپولیس طلب خواهد نمود.

با این حال آنچه برای کادر فنی پرسپولیس اهمیت دارد نیم فصل باقی مانده از لیگ برتر و مسابقات آسیایی پیش رو است. آن ها معتقدند شاید با تمام کمبودهایشان در خط حمله بتوانند از بازی های لیگ به امتیاز های لازم برسند، اما در آسیا حتماً به مهاجمانی با کیفیت مغانلو احتیاج دارند هر چند هم ترابی به این خط اضافه خواهد شد هم عیسی حدود دو هفته قبل از آغاز لیگ قهرمانان 2021 مجوز بازی خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1734

به "رقم توافق شهریار مغانلو با پرسپولیس لو رفت! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم توافق شهریار مغانلو با پرسپولیس لو رفت! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید