روسیه: هیچ مدرکی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم کنترل تسلیحات وجود ندارد

به گزارش تور آلمان ارزان، پس از اعلام برگزاری نشست فوق العاده شورای آتلانتیک شمالی برای مذاکره درباره تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده آسمان باز، نمایندگی روسیه در ناتو اعلام نمود، هیچ سند و مدرک حقیقی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم کنترل تسلیحات وجود ندارد.

روسیه: هیچ مدرکی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم کنترل تسلیحات وجود ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش تور آلمان ارزان، به نقل از خبرگزاری تاس، نمایندگی روسیه در ناتو گفت: پس از نشست روز آدینه شورای ناتو، ینس استولتنبرگ، دبیرکل این ائتلاف بیانیه ای را در رابطه با شرایط پیرامون معاهده آسمان باز ایراد کرد.

نماینده روسیه گفت: این بیانیه به طور قابل توجهی دو بار بر تعهد ناتو به حفظ کارآیی رژیم کنترل بین المللی تسلیحات، منع گسترش و خلع تسلیحات اتمی تاکید نمود. متاسفانه هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که این مساله را ثابت کند. در مقابل ، ما شاهد یک تصمیم سیاسی هستیم که ادامه سیاست مخرب شکستن توافقات بین المللی کنترل تسلیحاتی است؛ سیاستی که شامل فروپاشی پیمان موشک های ضد بالستیک، امتناع از تایید پیمان نیروهای مسلح متعارف اروپا، خروج از توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام، خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و اکنون خروج از معاهده آسمان باز می باشد. قطعا این سیاست به کل سیستم ثبات و امنیت نظامی در اروپا لطمه خواهد زد.

نمایندگی روسیه در ناتو ضمن خاطر نشان کردن این که آمریکا مبتکر ایجاد معاهده آسمان باز بوده و تعهد خود به اجرای این معاهده را نشان داده است، گفت: هر ساله بیشترین تعداد درخواست ها برای ماموریت های نظارتی بر فراز روسیه از سوی آمریکا مطرح شده است. آمریکا در سال 2020 میلادی 21 درخواست چنین پروازهایی را داده که بیشتر از تعداد درخواست های سال های قبل بوده است. روسیه با داشتن سهمیه 42 پرواز، تنها شش یا هشت پرواز بر فراز آمریکا انجام داده و باقی پروازهای خود را بر فراز اروپا انجام داده است.

ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام نمود از پیمان آسمان باز خارج می گردد و دلیل خروجش هم تخلف روسیه از این معاهده است. روسیه این را رد نموده و گفته به این پیمان وفادار است. معاهده آسمان های باز که در سال 2002 لازم الاجرا شد، برنامه ای است که انجام پروازهای غیرمسلح شناسایی و نظارتی را بر سرتاسر خاک کشورهای عضو این توافق نامه فراهم می آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1242

به "روسیه: هیچ مدرکی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم کنترل تسلیحات وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: هیچ مدرکی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم کنترل تسلیحات وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید