شکایت پزشکان و پرستاران از دولت فرانسه به اتهام دروغگویی حکومتی

به گزارش تور آلمان ارزان، گروهی از پزشکان و پرستاران فرانسوی از دولت این کشور به اتهام دروغگویی حکومتی در جریان بحران شیوع ویروس کرونا شکایت کردند.

شکایت پزشکان و پرستاران از دولت فرانسه به اتهام دروغگویی حکومتی

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان به نقل از یورونیوز، بیش از 600 پزشک و پرستار فرانسوی از دولت فرانسه و همچنین انیس بوزن وزیر بهداشت پیشین این کشور به اتهام دروغگویی حکومتی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شکایت کردند.

پزشکان و پرستاران عضو انجمن C19 اخیراً با ثبت شکایتی، نخست وزیر و وزیر بهداشت پیشین فرانسه را به دروغگویی حکومتی در جریان شیوع ویروس کرونا در این کشور متهم کردند.

اعضای این انجمن می گویند نخست وزیر و وزیر بهداشت پیشین فرانسه علی رغم آگاهی نسبت به خطر شیوع سریع ویروس کرونا اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز فاجعه کنونی را انجام نداده و درباره فراهم کردن ماسک برای کادر درمانی بیمارستان ها نیز وعده دروغ داده اند.

دیوان دادگستری جمهوری که شکایت انجمن C19 به آنجا ارائه شده، تنها مرجع قضایی در فرانسه است که از صلاحیت رسیدگی به موارد اتهامی علیه اعضای دولت را در زمان مسئولیت آنها برخوردار است.

در روزهای اخیر تعداد زیادی از اعضای کادر درمانی بیمارستان ها و مطب ها در فرانسه به دلیل عدم دسترسی به ماسک مناسب، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1090

به "شکایت پزشکان و پرستاران از دولت فرانسه به اتهام دروغگویی حکومتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت پزشکان و پرستاران از دولت فرانسه به اتهام دروغگویی حکومتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید