فراخوان پرویز پرستویی برای تماشای موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار

به گزارش تور آلمان ارزان، پرویز پرستویی درباره موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار مطرح کرد که خرسند می شوم که مردم برای دیدن این اجرا به تالار وحدت بیایند و یا در منازل به صورت آنلاین آن را مشاهده نمایند.

فراخوان پرویز پرستویی برای تماشای موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار

به گزارش گروه فرهنگی تور آلمان ارزان به نقل از روابط عمومی امور بین الملل بنیاد رودکی، پرویز پرستویی که در موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار به عنوان تهیه نماینده افتخاری حضور دارد در حاشیه تمرین دیروز ارکستر سمفونیک تهران که با حضور داریوش ارجمند به عنوان نخستین راوی علمدار برگزار گردید، درباره این پروژه گفت: همانطور که در اخبار آمده است و اطلاع دارید قرار است موسیقی- نمایش علمدار به آهنگسازی پوریا خادم هنرمند جوان و خوش فکر حوزه موسیقی، همراهی ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بردیا کیارس، کارگردانی حسین پارسایی، گروهی از هنرمندان و طراحان افتخاری همچون علی براتی، طراح حرکت و محمدرضا کوهستانی به عنوان نویسنده متن در تالار وحدت اجرا گردد.

پرستویی درباره اهداف فرهنگی و خیرخواهانه این پروژه گفت: ما در موسسه خیریه خادمین علی ابن ابیطالب (ع) با مدیریت پهلوان رسول خادم در کنار ورزشکاران ملی، کمیل قاسمی، حسن رحیمی، سجاد گنج زاده، سجاد سالاروند، احسان لشگری، هادی حبیبی، اکرم خدابنده، نجمه خدمتی، نیلوفر اردلان، یگانه غریب و سایر اعضای گروه حسین رحمانی، پوریا تابان و الهام عبادی از فروردین گروهی تشکیل دادیم تا در حرکتی خیرخواهانه و با جمع آوری یاری های مردمی برای مناطق محروم کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور دست مستمندان و نیازمندان را در حد توانمان بگیریم.

وی ادامه داد: در همین باره به این نتیجه رسیدیم با همراهی چهره های ملی با مسئولیت پذیری اجتماعی و مشارکت افتخاری این عزیزان موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار ساخته هنرمند خلاق و جوان کشور پوریا خادم و کارگردانی حسین پارسایی و البته مشارکت و همراهی بنیاد فرهنگی رودکی و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بردیا کیارس با اهداف خیرخواهانه و مصارف خیریه تهیه و اجرا گردد تا هرآنچه که به عنوان درآمد با همراهی مردم عزیزمان کسب شد در همان راه خیریه و مناطق محروم صرف گردد.

این بازیگر سینما اضافه کرد: من به عنوان عضوی از این گروه خشنود می شوم که مردم با همراهی در این حرکت خیرخواهانه که ارزش معنوی خاصی در راستای محرومیت زدایی دارد با رعایت پروتکل های بهداشتی برای دیدن این اجرا به تالار وحدت بیایند و یا در منازل به صورت آنلاین آن را مشاهده نمایند.

همچنین پرستویی درباره هزینه عوامل این پروژه و حضورش گفت: یکی از نکات بسیار مهم درباره علمدار این است که همه هنرمندان و عزیزانی که در این پروژه با هر شکل و عنوانی حضور و همکاری دارند کاملا افتخاری و فی سبیل الله است و دستمزدی دریافت نخواهند کرد. تمام عواید حاصل از آن هم در امر خیریه صرف خواهد شد. همچنین هنرمندان مطرح و نامداری که در هر شب از اجرا در طی 10 روز از 28 شهریور ماه روایتگر پروژه علمدار هستند با هدف و نیت خیرخواهانه و به صورت افتخاری حضور خواهند داشت. همچنین علاوه بر تهیه نمایندگی این اثر کوشش خواهم کرد در یکی از شب های اجرا به عنوان روایتگر علمدار ادای دین کنم.

وی با اشاره به لزوم تبلیغ و اطلاع رسانی مناسب برای انجام امور خیریه و تشویق هنرمندان و مردم برای مشارکت در این باره اعلام کرد: من به عنوان عضوی از جامعه فرهنگ و هنر و عزیزان در این مؤسسه خیریه همواره برای رضای خدا حضور داشته ایم و تمام سعی مان بر این بوده است که با اطلاع رسانی درست یاری هایی را که از مردم گرفتیم به دست مردم برسانیم. وظیفه خود می دانیم تا با همراهی در این پروژه فارغ از موضوعات دیگر عموم مردم را ترغیب کنیم که برای یاری به هموطنان محروم در این شرایط سخت زندگی قدمی مؤثر برداشته گردد؛ اطمینان می دهیم با اطلاع رسانی شفاف و گزارش های تصویری مبسوط امانت دار خوبی برای ارسال و انتقال یاری های انسان محبت آمیز آنان به مناطق محروم و مستمندان باشیم.

این بازیگر اضافه کرد: حضور خیریه هنرمندان و لبیک گفتن ایشان در موسیقی- نمایش علمدار در واقع به نوعی نذر فرهنگی و وقف مردمی است و با این همراهی و همدلی نشان می دهند از مردم هستند و همواره در کنار همین مردم عزیز خواهند بود.

پرستویی در انتها ضمن ابراز خرسندی از اجرای موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار در تالار وحدت و قدردانی از حضور و مشارکت طیف گسترده ای از هنرمندان موسیقی و نمایش کشور ضمن دعوت مردم برای حضور در این امر خیریه به صورت همت عالی گفت: امیدوارم با اطلاع رسانی هایی که توسط رسانه ها صورت می پذیرد مردم فهیم و مهربان کشورمان همانطور که همواره در انجام امور خیریه همراه ما بودند در این چند شب در این پروژه نیز با حضور خود نیازمندان را حمایت نمایند تا سهمی در این امر خیر به نفع مردم و مناطق محروم کشور داشته باشند؛ همچنین از بنیاد فرهنگی رودکی با همراهی ارکستر سمفونیک تهران که سهم بزرگی در این اجرا با مشارکت موسسه خیریه خادمین علی ابن ابیطالب (ع) دارند تشکر و قدردانی می کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1429

به "فراخوان پرویز پرستویی برای تماشای موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان پرویز پرستویی برای تماشای موسیقی- نمایش عاشورایی علمدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید