قریشی: صلح در افغانستان مسئولیت مشترک همه طرف های دخیل در افغانستان است

به گزارش تور آلمان ارزان، درحالی که پاکستان از سوی مقامات افغان به کارشکنی در فرایند صلح متهم می گردد، وزیر خارجه پاکستان تاکید نمود که برقراری صلح مسئولیت مشترک همه طرف های دخیل در افغانستان هستند.

قریشی: صلح در افغانستان مسئولیت مشترک همه طرف های دخیل در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای تور آلمان ارزان، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در تماس با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی بر حمایت اسلام آباد از فرایند صلح افغانستان تاکید نمود.

قریشی در توئیتی درباره این گفت وگوی تلفنی نوشت: پاکستان در حمایت از فرایند صلح افغانستان قاطعانه ایستاده است و ما معتقدیم دستیابی به یک راهکار سیاسی صلح آمیز مسئولیت مشترک تمام طرف های دخیل در این کشور و ذینفعان کلیدی بین المللی و منطقه ای است.

بلینکن نیز در توئیتی گفت که در این تماس با قریشی درباره اهمیت ادامه همکاری در فرایند صلح افغانستان و پیشرفت پاکستان در مبارزه با تروریسم گفت وگو نموده است.

این در حالی است که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان اخیراً گفته بود؛ تصمیم درباره صلح در وهله اول در سطح منطقه صورت می گیرد و مسئله جنگ و صلح افغانستان در دستان پاکستان است.

اشرف غنی پیش از این نیز گفته بود که انتخاب دوستی و دشمنی در دست پاکستان است و اگر این کشور دوستی را انتخاب کند، افغانستان آماده است که با افزایش همکاری کشورهای منطقه و دنیا، با پاکستان همکاری نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1859

به "قریشی: صلح در افغانستان مسئولیت مشترک همه طرف های دخیل در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قریشی: صلح در افغانستان مسئولیت مشترک همه طرف های دخیل در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید