لیگ ملت های والیبال، ایران یک - برزیل 3؛ تیمِ آلکنو به برزیل هم نه نگفت، ششمین باخت تیمی که روی دور ناکامی است

به گزارش تور آلمان ارزان، تیم ملی والیبال ایران نتیجه دهمین ملاقات خود در لیگ ملت های 2021 را به برزیل واگذار کرد و چهارمین باخت پی در پی در کارنامه این تیم به ثبت رسید.

لیگ ملت های والیبال، ایران یک - برزیل 3؛ تیمِ آلکنو به برزیل هم نه نگفت، ششمین باخت تیمی که روی دور ناکامی است

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، تیم های ملی والیبال ایران و برزیل در دهمین بازی خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 23:30 روز چهارشنبه 26 خرداد در شهر ریمینی ایتالیا به مصاف هم رفتند، دیداری که در سرانجام به رجحان 3 بر یک برزیلی ها انجامید.

دو تیم پیش از این 17 بار در میادین عظیم بین المللی با هم روبه رو شده بودند که برزیل 14 بار به پیروزی رسیده بود و ایران سه بار. هشت بازی اخیر ایران و برزیل که از لیگ جهانی 2014 به بعد اجرا شده به سود برزیل به سرانجام رسیده بود. سه بازی ایران و برزیل در لیگ ملت های 2018 و 2019 هم در ست پنجم به سرانجام رسیده بود.

تیم ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، صابر کاظمی، محمد موسوی، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی پور، میثم صالحی و آرمان صالحی (لیبرو) آغاز کرد. برزیل هم بازی را بدون برونو رزنده پاسور و کاپیتان خود و یواندری لئال آغاز کرد.

دو تیم بازی را پایاپای آغاز کردند اما حملات کم نقص بازیکنان برزیل و توپ گیری های آنها، اجازه قدرتنمایی را به ایران نداد. حضور جواد کریمی و بردیا سعادت به جای سعید معروف و صابر کاظمی نیز سودی برای ایران در ست نخست نداشت و شاگردان آلکنو 25 بر 19 نتیجه را واگذار کردند.

تیم ایران در سرانجام ست نخست بازی، 9 امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و هشت امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان برزیل نیز 14 امتیاز از اسپک، سه امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن مستقیم سرویس و هفت امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

معروف و کاظمی در ست دوم با انرژی بیشتر و ذهن آماده تر به زمین برگشتند و نتیجه آن رجحان 8 بر 5 شاگردان آلکنو در وقت استراحت فنی نخست بود. برزیل اما با تکیه بر قدرت توپ گیری داخل میدان استثنایی خود به بازی برگشت و نتیجه در پوئن 10 مساوی شد. دفاع روی تور پیروز، شاخصه بازی ایران در ست دوم بود. سعید معروف کوشش بیشتری برای استفاده از اسپکرهای سرعتی در این ست داشت و بازی تا امتیاز 20 مساوی پیش می رفت. ثبت امتیاز 23 بر 22 به سود ایران، سرمربی برزیل را وادار به دریافت وقت استراحت کرد، اما تیم ایران در این ست با دفاع روی تور پیروز 25 بر 23 برنده شد.

ست سوم با حاشیه هایی از سوی برزیلی های آغاز شد. ریکاردو لوکارلی دریافت کننده تیم ملی برزیل پس از اسپک و در دنباله حرکتش، چند بار وارد زمین ایران شد که با واکنش بازیکنان ایران، اعتراض سعید معروف به داور و در نهایت کارت زرد برای لوکارلی همراه شد. فیزیک مناسب بازیکنان برزیل باعث رجحان این تیم در اسپک و دفاع روی تور شده بود و این تیم در ست سوم 25 بر 19 به پیروزی رسید.

تیم ایران در ابتدای ست چهارم با اُفت روحی و فنی محسوسی روبرو شد، ولی رفته رفته به جریان بازی برگشت و به فاصله یک امتیازی برزیل در پوئن 20 رسید. امتیازات حساس ست چهارم هم به برزیل رسید و نتیجه این ست 25 بر 21 به سود برزیل رقم خورد تا چهارمین شکست متوالی شاگردان آلکنو هم به ثبت برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1872

به "لیگ ملت های والیبال، ایران یک - برزیل 3؛ تیمِ آلکنو به برزیل هم نه نگفت، ششمین باخت تیمی که روی دور ناکامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ ملت های والیبال، ایران یک - برزیل 3؛ تیمِ آلکنو به برزیل هم نه نگفت، ششمین باخت تیمی که روی دور ناکامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید