مجوز صادرات ماسک، لباس پرستاری و کیت سرولوژی صادر شد، واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی ممنوع

به گزارش تور آلمان ارزان، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت از صدور مجوز صادرات نامحدود ماسک N95، لباس پرستاری و کیت سرولوژی کرونا اطلاع داد و گفت: به منظور حمایت از فراوری کنندگان داخلی، ثبت سفارش و واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی، ممنوع شد.

مجوز صادرات ماسک، لباس پرستاری و کیت سرولوژی صادر شد، واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی ممنوع

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از فارس، حسین مدرس خیابانی خبرگزاری فارس، گفت: شرایط فراوری اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا در کشور به نحوی است که ایران را به یکی از قطب های صادرات محصولات پزشکی و بهداشتی مرتبط با کرونا، تبدیل نموده است.

سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت اضافه کرد: بر این اساس به منظور حمایت از فراوری کنندگان داخلی و پاسخ گویی به بخشی از احتیاج کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا در جهان، اجازه صادرات نامحدود برای اقلامی همچون ماسک N95، لباس پرستاری و کیت سرولوژی تشخیص کرونا صادر شده است؛ چرا که فراوری این محصولات فراتر از احتیاج داخلی است.

وی توضیح داد: بر این اساس، آزاد سازی صادرات این سه قلم تجهیز پزشکی به اداره کل مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده؛ این در حالی است، بر اساس هماهنگی به عمل آمده با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو اجازه صادرات 50 درصد فراوریات ونتیلاتور، مانیتورهای علائم حیاتی و دستگاه اکسیژن ساز خانگی داده شده است.

به گفته مدرس خیابانی تصمیم برای آزاد سازی صادرات سه قلم کالای مذکور به صورت بدون محدودیت، به منظور حمایت از فراوری داخلی انجام شده و این امیدواری وجود دارد که با توسعه بازارهای فروش این محصولات زمینه فراوری هر چه بیشتر آن، فراهم گردد.

وی گفت: همچنین به منظور حمایت از فراوری داخلی، ثبت سفارش واردات اقلام و تجهیزات پزشکی که توانایی فراوری آنها در کشور وجود دارد، بر روی سیستم ثبت سفارش قفل شده واجازه واردات این اقلام به منظور حمایت از فراوری کنندگان داخلی داده نخواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1232

به "مجوز صادرات ماسک، لباس پرستاری و کیت سرولوژی صادر شد، واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز صادرات ماسک، لباس پرستاری و کیت سرولوژی صادر شد، واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید