محاسباتی که نشان می دهد استقلال برنده دربی است!

به گزارش تور آلمان ارزان، پس از حدود 10 سال شاهد رخ دادن اتفاقاتی هستیم که پس از آن استقلال در دربی مقابل پرسپولیس، پیروز شد.

محاسباتی که نشان می دهد استقلال برنده دربی است!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، نود و پنجمین شهرآورد پایتخت، آدینه شب از ساعت 20:30 در استادیوم آزادی برگزار می گردد تا شاهد حساس ترین بازی هفته بیست وسوم لیگ برتر ایران باشیم.

سرخابی های پایتخت در حالی پا به این ملاقات می گذارند که آخرین بازی خود را با برد پشت سر نگذاشتند؛ استقلال در آزادی مغلوب شد و پرسپولیس در اصفهان به تساوی رسید. این ششمین باخت استقلال پیش از بازی دربی بود. در پنج بازی قبلی که این اتفاق اتفاق افتاده، در شهرآورد یک برد، یک باخت و سه تساوی برای این تیم به دست آمده است؛ یعنی فقط یک باخت در پنج بازی.

در طرف دیگر ماجرا پرسپولیس هم پیش از شهرآورد 95 مقابل سپاهان به تساوی دست پیدا کرد. این چهاردهمین تساوی سرخ پوشان پیش از دربی بود. در 13 بازی قبلی که این اتفاق رخ داد، پرسپولیس در دربی چهار برد، شش مساوی و سه باخت عایدش شده است؛ یعنی فقط سه باخت در 13 بازی.

همان طور که مشاهده کردید، نتایج دو تیم در بازی های پیش از دربی هایی که استقلال باخته یا پرسپولیس مساوی نموده، محتمل ترین نتیجه به دست آمده تساوی بوده است؛ آبی ها در 60 درصد مسابقات به تساوی رسیده اند و سرخ پوشان در 46 درصد بازی ها.

ماجرا قرار است جالب تر گردد؛ فقط یک بار پیش از ملاقات پیش رو، در تاریخ تقابل های لیگ رجحان این دو تیم اتفاق افتاده که به صورت هم زمان در بازی پیش از دربی، استقلال شکست بخورد و پرسپولیس به تساوی برسد.

ملاقات رفت لیگ یازدهم در فصل 1391-1390 بود که استقلال در استادیوم آزادی با نتیجه 3 بر 2 به تراکتور باخت و پرسپولیس در اصفهان مقابل ذوب آهن به تساوی 2 - 2 دست پیدا کرد. در ملاقات شهرآورد اما این تیم آبی پوش میدان بود که پیروز شد با گل های فرهاد مجیدی و مجتبی جباری از سد رقیب سنتی خود بگذرد تا روز 25 شهریور 1390 برای هوادارانش شیرین گردد.

این بار هم پس از حدود 10 سال شاهد رخ دادن چنین اتفاقی هستیم؛ هم استقلال باخته و هم پرسپولیس به تساوی رسیده است. شباهت دیگر این است که شکست استقلال در استادیوم آزادی بوده و تساوی پرسپولیس در اصفهان.

باید دید باز هم قرار است آبی پوشان تهرانی با این مقدمه، بردِ دربی را به دست بیاورند یا خیر.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1878

به "محاسباتی که نشان می دهد استقلال برنده دربی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاسباتی که نشان می دهد استقلال برنده دربی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید