محسن هاشمی کاندیدای ریاست جمهوری می گردد؟ ، اختلاف کرباسچی و مرعشی و استعفای کرباسچی صحت دارد؟

به گزارش تور آلمان ارزان، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران درباره نوع مشارکت این حزب در انتخابات 1400 تاکید نمود که حزب کارگزاران بخشی از جریان اصلاحات است و مستقل از آنها عمل نمی کند.

محسن هاشمی کاندیدای ریاست جمهوری می گردد؟ ، اختلاف کرباسچی و مرعشی و استعفای کرباسچی صحت دارد؟

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از برنا، سیدمحمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، درباره جزییاتِ جلسه اخیر این حزب و اینکه آیا حزب کارگزاران برای انتخابات 1400 با سایر احزاب اصلاح طلب هم هماهنگ خواهد بود یا خیر؟ گفت: حزب کارگزاران بخشی از اصلاح طلبان است و هیچ گاه جدا از اصلاح طلبان تصمیمی نگرفت.

شرکت در انتخابات اخیر مجلس 98 هم در واقع زمانی صورت گرفت که موضوع حضور در انتخابات در جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، مطرح شد و جمع بندی نهایی این شد که احزابی که تمایل دارند در انتخابات مجلس شرکت نمایند و آنهایی که تمایل ندارند در انتخابات شرکت ننمایند.

او اضافه کرد: در انتخابات 1400 هم حزب کارگزاران چون پایه گذار اصلاحات است نمی تواند جدا از اصلاح طلبان تصمیم بگیرد اما اینکه آیا کارگزاران کاندیدا خواهد داشت یا خیر؟ بستگی به موضعِ نظام دارد. به طور کلی سیاست کلی حزب کارگزاران این است که در انتخابات شرکت کند و هیچ گاه با نظام قهر نمی کند. در واقع با همه نامهربانی هایی که نظام نسبت به بسیاری از مدیران کارگزاران روا داشته اما کارگزاران هیچ گاه با نظام، قهر نخواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به شورای عالی سیاستگذاری و پایان این شورا اعلام کرد: در ارتباط با شورای عالی سیاستگذاری در جلسه حزب کارگزاران، بحثِ خاصی مطرح نشد اما مذاکرات در این باره در حال اجرا است و درباره شورای عالی سیاستگذاری تصمیم گیری جمعی صورت خواهد گرفت. مذاکرات در این راستا که تصمیم گیری درباره اصلاح طلبان در کجا صورت گیرد و چه مرجعی نمایندگی اصلاح طلبان را برعهده گیرد، در حال اجرا است.

او با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری با کناره گیری عارف و موسوی لاری عملا برچیده شده، توضیح داد: هنوز اصلاح طلبان در این باره به تصمیم نهایی دست پیدا ننموده اند که سازوکار دیگری را راه اندازی نمایند.

علیزاده طباطبایی درباره مطرح شدن چهره هایی چون محسن هاشمی، جهانگیری و پزشکیان و غیره به عنوان کاندیداهای کارگزاران در انتخابات 1400 و اینکه این کاندیداها از جمله محسن هاشمی تا چه حد به عنوان کاندیدا جدی شده اند؟ عنوان نمود: محسن هاشمی هنوز تصمیمی در این باره نگرفته اما مدیر شایسته ای است که با مقاماتِ بالای نظام، هیچ مسئله ای ندارد و دارایِ محبوبیتِ عمومی است همان گونه که شاهد بودیم در انتخابات شوراها، یک میلیون و 700 هزار رأی کسب کرد که طی تاریخ 40 ساله انقلاب سابقه نداشته که یک نماینده شورا، حداقل نصف رأی محسن هاشمی را کسب کند.

اینکه او می تواند محبوبیت و چهره کاریزماتیک داشته باشد و اینکه اصلاح طلبان بخواهند بر سر محسن هاشمی به اتفاق نظر دست پیدا نمایند، هنوز مطرح نشده است. او مدیر شایسته ای است و هیچ نقطه ضعفِ مالی و اخلاقی هم ندارد و در مدیریت در همه جا از جمله صنایع موشکی تا مدیریت مترو، مدیرِ موفقی بوده است.

این عضو شورای مرکزی درباره اختلافات در حزب کارگزاران از جمله بین مرعشی و کرباسچی نیز تاکید نمود: اینکه درون احزاب، اختلاف نظر وجود داشته باشد مسئله ای طبیعی است. یقینا اختلاف نظر وجود دارد چراکه به هر حال افراد در موضوعات مختلف، نظرات متفاوتی دارند اما در جمع بندی تابعِ نظر اکثریت بوده اند مگر اینکه اکثریت نظرش این باشد که هر فردی به صورت مستقل می تواند، نظرِ شخصیِ خود را اعلام کند.

او ادامه داد: به هر حال اختلاف نظر یقینا نه تنها بین کرباسچی و مرعشی وجود دارد بلکه بین همه اعضای شورای مرکزی درباره مسائل مختلف، نظرات متفاوتی می تواند وجود داشته باشد اما هیچ اختلاف شخصی و خصوصی بین اعضای شورای مرکزی کارگزاران نیست و در جلسه هفته گذشته همه اعضا حضور داشتند و جلسه ای صمیمی برگزار گردید.

این عضو حزب کارگزاران درباره شایعه استعفای کرباسچی از دبیرکلی حزب کارگزاران توضیح داد: استعفای کرباسچی به هیچ عنوان مطرح نیست و اگر هم قرار بر این باشد، استعفای کرباسچی ابتدا باید در شورای مرکزی مطرح گردد. کرباسچی همیشه در مجامع عمومی حزب حضور داشته و با اکثریتِ آراء به سِمَتِ دبیرکلی انتخاب شده است، در جلسه اخیرِ حزب هم شرکت نموده اند.

علیزاده طباطبایی درباره غیبت بعضی اعضا در جلسه اخیر حزب نیز گفت: حدود 30 نفر از اعضای حزب کارگزاران در اولین جلسه حزب در سال جدید شرکت داشتند که بعضی چهره ها همچون پروانه مافی، شهربانو امانی و فائزه هاشمی در این جلسه حضور نداشتند اما اکثریت اعضای شورای مرکزی در این جلسه حضور داشتند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1373

به "محسن هاشمی کاندیدای ریاست جمهوری می گردد؟ ، اختلاف کرباسچی و مرعشی و استعفای کرباسچی صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن هاشمی کاندیدای ریاست جمهوری می گردد؟ ، اختلاف کرباسچی و مرعشی و استعفای کرباسچی صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید