محققان چینی: واکسن کرونا روی میمون ها با موفقیت عمل کرد

به گزارش تور آلمان ارزان، محققان شرکت داروسازی سینوواک بایوتیک(Sinovac Biotech) چین اخیرا اظهار نموده اند آزمایش واکسنی که برای بیماری کووید-19 توسعه داده اند با موفقیت بر روی میمون ها اجرا شده است.

محققان چینی: واکسن کرونا روی میمون ها با موفقیت عمل کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس مگ، برای نخستین بار یکی از واکسن هایی که برای بیماری کووید- 19 توسعه داده شده است توانست با موفقیت بر روی یک حیوان آزمایش گردد. چینی ها ادعا نموده اند این واکسن چند میمون رزوس را از ابتلا به ویروس کرونا محافظت نموده است.

بنابر گزارش ها پس از آزمایش این واکسن بر روی این میمون ها محققان هیچ گونه عوارض جانبی در این حیوانات مشاهده نکردند و بنابر گفته آنها آزمایش فاز انسانی این واکسن از 16 آوریل شروع شده است.

محققان این شرکت داروسازی چینی دو دوز مختلف از این واکسن بیماری کووید-19 را به هشت میمون رزوس تزریق کردند. سه هفته بعد، این محققان ویروسکروناویروس سندرم حاد تنفسی 2(SARS-CoV-2) ویروسی که باعث بیماری کووید-19 می گردد را به وسیله چند لوله به ریه میمون ها تزریق کردند و مشاهده کردند هیچ یک از آنها دچار عفونت شدید نشدند. سیستم ایمنی میمون هایی که بیشترین دوز واکسن را دریافت نموده بودند بهترین واکنش را نشان دادند. به گفته محققان هفت روز پس از آنکه آنها ویروس را به ریه میمون ها تزریق کردند به دلیل تزریق این واکسن هیچ نشانه ای از ویروس در ریه و حلق آنها مشاهده ننموده اند.

برخی از حیوانات که دورز کمتری از واکسن مذکور را دریافت نموده بودند دچار نوسان بار ویروسی(viral blip) شده بودند که محققان توانستند آن عفونت را کنترل نمایند. اما یکی از نکاتی که می بایست ذکر کرد این است که فعلا نمی توان حیوان خاصی را به عنوان گزینه مناسب آزمایش حیوانی انتخاب کرد چرا که علائم شدیدی که توسط کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 در انسان ها ایجاد می گردد در میمون ها ایجاد نمی گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1178

به "محققان چینی: واکسن کرونا روی میمون ها با موفقیت عمل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان چینی: واکسن کرونا روی میمون ها با موفقیت عمل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید