مهلت پرداخت مالیات خریداران سکه تمدید شد؟

به گزارش تور آلمان ارزان، درحالی طبق اعلام قبلی، امروز انتها مهلت پرداخت مالیات خریداران سکه از بانک مرکزی از سال 97 بود که سازمان مالیاتی مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی را تا 15 تیرماه تمدید نموده است.

مهلت پرداخت مالیات خریداران سکه تمدید شد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، آنطور که قبلاً سازمان مالیاتی اعلام نموده بود خریداران سکه از بانک مرکزی از سال 1397 فقط تا خاتمه وقت اداری امروز فرصت داشتند تا مالیات متعلقه را بپردازند و اگر مالیات خود را نپردازند، به مالیات متعلقه آن ها به ازای هر ماه دیرکرد معادل 2.5 درصد جریمه اضافه می گردد.

اما براساس آخرین اظهارات پارسا، رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی و ارسال فرم تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم تا 15 تیرماه تمدید شده است.

امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر اسم کرد: تمدید مهلت ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل تا 15 تیرماه، بنا به درخواست اتاق اصناف ایران و تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا، انجام شده است.

وی با اشاره به مسائل و شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: صاحبان مشاغل تا 15 تیرماه فرصت دارند ضمن مراجعه به سایت سازمان امورمالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی و یا ارسال فرم تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم اقدام نمایند و از تسهیلات و معافیت های قانونی بهره مند شوند.

در مورد مالیات خریداران سکه از بانک مرکزی این امکان برای مؤدیانی که توانایی پرداخت مالیات مقطوع را به صورت کامل ندارند، فراهم شده تا مالیات آن ها حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی قسط بندی گردد.

طبق دستورالعمل، کسی که بیش از پنج تا 15 سکه از بانک مرکزی بخرد، باید به ازای هر قطعه سکه 960 هزار تومان مالیات پرداخت کند و نسبت به مازاد 15 تا 25 سکه به ازای هر قطعه باید معادل یک میلیون و 280 هزار تومان مالیات بپردازد.

علاوه براین، نسبت به مازاد 25 تا 105 سکه به ازای هر قطعه باید معادل یک میلیون و 600 هزار تومان مالیات پرداخت گردد.

نکته قابل توجه درباره مالیات سکه، افزایش قابل توجه رقم آن و کاهش سطح معافیت مالیاتی است.

در این راستا، تمامی اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در سال 1399 نسبت به دریافت حداکثر (105) قطعه سکه اقدام نموده اند، باید حداکثر تا خاتمه 15 تیرماه با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir نسبت به پرداخت مالیات متعلقه اقدام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1918

به "مهلت پرداخت مالیات خریداران سکه تمدید شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت پرداخت مالیات خریداران سکه تمدید شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید