نشست صلح افغانستان در اندونزی به دلیل عدم آمادگی علمای پاکستانی به تاخیر افتاد

به گزارش تور آلمان ارزان، در حالی که قرار بود نشست مشورتی علما درباره صلح افغانستان اواخر هفته گذشته در اندونزی برگزار گردد اما عدم آمادگی علمای پاکستانی این نشست را با تاخیر روبرو نموده است.

نشست صلح افغانستان در اندونزی به دلیل عدم آمادگی علمای پاکستانی به تاخیر افتاد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش دفتر منطقه ای تور آلمان ارزان، پس از سفر رئیس جمهور اندونزی به پاکستان و افغانستان قرار شد کمیته مشترک علمای افغانستان، پاکستان و اندونزی برای آنالیز مشروعیت جنگ در افغانستان تشکیل گردد.

قرار بود نخستین دور از نشست کمیته مشترک بین علمای افغانستان، پاکستان و اندونزی 15 مارس به مدت دو روز در جاکارتا برگزار گردد اما اکنون به تعویق افتاده است.

مولوی عبدالخبیر اچقون معاون شورای عالی صلح افغانستان به رادیوآشنا گفت: برنامه و اهداف این نشست معین شده است اما علمای پاکستانی هنوز آن را تایید ننموده اند.

وی اضافه کرد: اندونزی اهداف و برنامه این نشست را در اختیار علمای پاکستانی قرار داده است که پس از تائید آن، نشست مشترک علما در یکی از کشورهای بی طرف اسلامی برگزار خواهد شد.

پیش از این وزارت خارجه اندونزی و معاون وزارت خارجه افغانستان محل برگزاری این نشست را جاکارتا اعلام نموده بودند اما معاون شورای عالی صلح افغانستان تصریح نموده که این نشست ممکن است در عربستان سعودی برگزار گردد.

مولوی اچقون گفت: این نشست قرار است به مدت سه روز با حضور علمای افغانستان، پاکستان و اندونزی برگزار گردد و مشروعیت جنگ افغانستان را مورد آنالیز قرار دهند.

طالبان نیز پیش از این با انتشار بیانیه از علمای کشورهای اسلامی خواسته بودند تا از حضور در این نشست خودداری نمایند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 620

به "نشست صلح افغانستان در اندونزی به دلیل عدم آمادگی علمای پاکستانی به تاخیر افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست صلح افغانستان در اندونزی به دلیل عدم آمادگی علمای پاکستانی به تاخیر افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید