نقش لیمو شیرین در دوران کرونا

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران : لیمو شیرین میوه پاییزی است که با آن می توان به جنگ کرونا رفت.

نقش لیمو شیرین در دوران کرونا

کرونا همچنان بیماری خطرناکی به شمار می رود. با مصرف لیمو شیرین می توانید سیستم ایمنی بدن تان را تقویت می کنید.

به گزارش خبرنگاران، بعلاوه این میوه منبع غنی ویتامین C بوده که می تواند در سم زدایی بدن و کاهش آلودگی های محیط در بدن و نیز کاهش استرس یاری کند.

لیمو شیرین مفید برای کرونا و سرماخوردگی

یک کارشناس تغذیه در تشریح خواص لیموشیرین، از این میوه پاییزی به عنوان یک میوه موثر برای افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با بیماری هایی مانند کرونا و سرماخوردگی یاد کرد.

علی اشرف رشیدی با بیان اینکه لیموشیرین از خانواده مرکبات است، گفت: این میوه منبع غنی از آهن و مس بوده و به میزان زیادی پیش ساز ویتامین A را در خود دارد.

ویتامین C ضد استرس

وی اضافه کرد: بعلاوه این میوه منبع غنی ویتامین C بوده که می تواند در سم زدایی بدن و کاهش آلودگی های محیط در بدن و نیز کاهش استرس یاری کند.

این کارشناس تغذیه ویتامین C را یک ویتامین محلول در آب دانست و اضافه کرد: به همین علت بدن نمی تواند این نوع ویتامین را ذخیره کند و احتیاج است که این نوع ویتامین روزانه در برنامه غذایی قرار گیرد و در فصول سرد سال لیموشیرین می تواند منبع خوبی برای تامین این نوع ویتامین باشد.

رشیدی به آنتی اکسیدان های موجود در لیموشیرین هم اشاره نمود و اضافه کرد: وجود این آنتی اکسیدان ها موجب کاهش التهاب در فرد شده و به تقویت سیستم ایمنی هم یاری می نماید.

وی گفت: در شرایط کرونایی فعلی مصرف لیموشیرین به علت وجود آنتی اکسیدان ها و خاصیت آن در تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می گردد.

کاهش عفونت با لیمو شیرین

رشیدی گفت: وجود همین آنتی اکسیدان ها بدن را در برابر عفونت هم مقاوم می نماید و می تواند از شدت علائم بیماری سرماخوردگی هم بکاهد و به همین دلیل توصیه می گردد افراد در هنگام سرماخوردگی لیموشیرین مصرف نمایند.

این کارشناس تغذیه با اشاره به ویتامین C، بتاکاروتن و آنتی اکسیدان ها در لیموشیرین، مصرف این میوه را برای تقویت بینایی و محافظت چشم در برابر عفونت ها بسیار مفید دانست.

رشیدی در ادامه با اشاره به وجود پتاسیم موجود در لیموشیرین، گفت: این ماده معدنی به بدن در درمان عفونت های ادراری یاری می نماید.

وی به فیبر موجود در لیموشیرین هم اشاره نمود و اضافه کرد: وجود این فیبر موجب کاهش چربی خون و کلسترول و نیز کنترل فشار خون می گردد.

این کارشناس تغذیه گفت: به علت وجود همین فیبر مصرف لیموشیرین می تواند موجب کاهش یبوست شده و در درمان آن اثرگذار باشد.

رشیدی گفت: بعلاوه لیموشیرین به علت خاصیت سم زدایی می تواند به سلامت و بهبود عملکرد کبد هم یاری کند.

این کارشناس تغذیه اضافه کرد: در مجموع لیموشیرین یکی از میوه های بسیار مفید است که مصرف آن خواص درمانی بسیاری برای بدن دارد، اما نکته مهم این است که این میوه در فصل خودش مصرف گردد.

وی گفت: میوه ها هنگامی که در فصل خودشان مصرف شوند ارزش غذایی کامل داشته و بسیار می توانند سودمند باشند.

منبع: رکنا
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2187

به "نقش لیمو شیرین در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش لیمو شیرین در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید