واکنش روسیه به رد پیشنهاد پوتین از سوی آمریکا

به گزارش تور آلمان ارزان، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی به رد پیشنهاد مسکو توسط آمریکا برای برگزاری نشستی درباره ایران واکنش نشان داد.

واکنش روسیه به رد پیشنهاد پوتین از سوی آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش تور آلمان ارزان، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در توئیتی نوشت: آمریکا پیشنهاد رئیس جمهور پوتین برای برگزاری نشست آنلاین برای کاهش تنش ها در خلیج فارس را رد کرد. بنابراین دو رویکرد درباره مسائل در منطقه وجود دارد. رویکرد روسی با هدف مذاکره و امنیت جمعی و رویکرد آمریکا که بر اساس فشار حداکثری و سیاست یک طرفه است.

کاخ کرملین روسیه روز آدینه در بیانیه ای از خواسته پوتین برای برگزاری یک نشست آنلاین با حضور پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان و ایران اطلاع داد.

پوتین در بیانیه خود توضیح داد: بحث درباره موضوع ایران در شورای امنیت سازمان ملل بسیار پرتنش شده است. تنش ها همچنان رو به افزایش است. اتهامات بی اساسی علیه ایران مطرح می گردد. پیش نویس قطعنامه ها با هدف از بین بردن مصوبات متفق القول پیشین شورای امنیت تهیه می شوند.

پوتین در ادامه ضمن حمایت از برجام تأکید کرد: روسیه کاملاً به توافقنامه هسته ای ایران پایبند است. حصول این توافق در سال 2015 میلادی، یک دستاورد عظیم سیاسی و دیپلماتیک بوده و امکان جلوگیری از درگیری های مسلحانه را فراهم آورده و نظام منع گسترش تسلیحات هسته ای را نیز تقویت می نماید.

رئیس جمهور روسیه همچنین با معرفی مجدد مفهوم امنیت جمعی 2019 خود برای منطقه خلیج فارس که به منظور تنش زدایی در منطقه گفت: ما شدیداً معتقدیم که اگر با مسئولیت پذیری مناسب به مواضع یکدیگر توجه نموده و با احترام و به صورت جمعی عمل کنیم، می توان بر این مسائل فائق آمد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1382

به "واکنش روسیه به رد پیشنهاد پوتین از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به رد پیشنهاد پوتین از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید