واکنش لاوروف به ادعای تبانی روسیه با طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی

به گزارش تور آلمان ارزان، فارس نوشت:وزیر خارجه روسیه یک دعوای سیاسی داخلی در آمریکا را پشت پرده گزارش های ادعایی درباره تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی حاضر در افغانستان دانست.

واکنش لاوروف به ادعای تبانی روسیه با طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

خبرگزاری روسی اینترفکس به نقل از سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه مسائل سیاسی داخلی آمریکا را پشت پرده گزارش ادعایی رسانه ای این کشور در مورد تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی حاضر در افغانستان دانست. وی گفت: یک دعوای سیاسی داخلی در پس حدس و گمان های ناشایست در مورد ارتباط ادعایی مسکو با طالبان در افغانستان واقع شده است.

طبق گزارش رویترز، یک ژنرال ارشد آمریکایی روز پنجشنبه گفته بود که آمریکا معتقد است روسیه از نیروهای طالبان در افغانستان در گذشته حمایت نموده اما اطلاعاتی در تایید حملات مستقیم علیه آمریکایی ها یا در تایید این مسئله که برای کشتن نظامیان آمریکایی پاداش پرداخت نموده، در دست نیست.

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش ادعا نموده بود که افسران یکی از ادارات ستاد ارتش روسیه به طالبان در گذشته وعده داده بود که در برابر هر نظامی آمریکایی که در افغانستان بکشند، به آنان پاداش نقدی داده خواهد شد.

این در حالی است که گزارش نهادهای جاسوسی آمریکا حاکی از آن است که ادعای کشتن سربازان آمریکایی توسط طالبان به درخواست روسیه فاقد شواهد کافی است.

شورای اطلاعات ملی در آمریکا گزارشی دو نیم صفحه ای در این خصوص آماده نموده است که می گوید سازمان اطلاعات مرکزی و مرکز ملی مبارزه با تروریسم در این کشور، ادعای مطرح شده علیه روسیه را حایز قابلیت اتکای متوسط دانسته اند.

از سوی دیگر آژانس امنیت ملی آمریکا و شماری دیگر از نهادهای جاسوسی این کشور ادعای مطرح شده علیه روسیه را حائز قابلیت اتکای ضعیف توصیف نموده اند.

با این حال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در اظهارنظری جدید گفت آژانس های اطلاعاتی این کشور در حال کار بر روی گزارش های ادعایی درباره تبانی روسیه و طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان هستند و وعده داد در صورتی که این گزارش ها تایید گردد، این اقدام بی پاسخ نخواهد ماند.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1331

به "واکنش لاوروف به ادعای تبانی روسیه با طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش لاوروف به ادعای تبانی روسیه با طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید