وزارت خارجه ملاقات ریچاردسون با ظریف درباره زندانی آمریکایی را تایید کرد

به گزارش تور آلمان ارزان، سخنگوى وزارت امور خارجه ملاقات ریچاردسون با ظریف وزیر خارجه کشورمان درباره زندانى آمریکایى را تایید کرد.

وزارت خارجه ملاقات ریچاردسون با ظریف درباره زندانی آمریکایی را تایید کرد

به گزارش تور آلمان ارزان، سیدعباس موسوی سخنگوى وزارت امور خارجه ملاقات بیل ریچاردسون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل با محمدجواد ظریف درباره زندانى آمریکایى را تایید کرد.

موسوى در پاسخ به پرسش تور آلمان ارزان گفت این ملاقات در ماه ها قبل صورت گرفته است.

سخنگوى وزارت امور خارجه تاکید نمود: ما به کوشش های انسان محبت آمیز که منجر به آزادی گروگان های ایرانی در آمریکا و خارج از آن گردد همیشه پاسخ مثبت داده و استقبال نموده ایم.

محسن بهاروند دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه در مصاحبه ای 19 آذر 1398 با ایرنا گفته بود: آقای (محمدجواد) ظریف در حاشیه مجمع عمومی در مصاحبه ای موضوع (مبادله زندانیان) را مطرح کردند. برخی ها مثل (بیل) ریچاردسون صحبت هایی با دکتر ظریف داشتند ولی ما صحبت مستقیم با دولت آمریکا به ماهو دولت نداشتیم؛ یعنی ما ننشستیم با آنها صحبت بکنیم.

بهاروند اضافه نمود: آقای ریچاردسون هم ماموریت دقیقی نداشتند که در این مورد با آقای ظریف صحبت نمایند. آقای ظریف موقعی که به نیویورک سفر می نمایند به طور طبیعی صحبت هایی با سناتورها و افرادی که بازنشسته هستند، دارند. ایشان سعی می نمایند مواضع ایران را برای افراد موثر در رسانه ها و فضای سیاسی شرح دهند. صحبت هایی که آقای ریچاردسون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل کردند در همین حد بود. چون ایشان سفیر سابق در سازمان ملل بودند و الان بازنشسته هستند، صحبت هایی نموده بودند ولی صحبت های ریچاردسون ما را هیچ وقت به جلو نبرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1260

به "وزارت خارجه ملاقات ریچاردسون با ظریف درباره زندانی آمریکایی را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه ملاقات ریچاردسون با ظریف درباره زندانی آمریکایی را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید