پمپئو: بخشی از نیرو های آمریکایی خاک عراق و افغانستان را ترک می نمایند

به گزارش تور آلمان ارزان، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با روزنامه ای قطری گفت، تعداد نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان فقط یک مسأله در میان هزاران مسأله دیگری است که آمریکا می تواند با ابزار های خود انجام دهد.

پمپئو: بخشی از نیرو های آمریکایی خاک عراق و افغانستان را ترک می نمایند

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شنبه (دیروز) وارد قطر شد و با چند تن از مقامات این کشور از جمله امیر آن تمیم بن حمد ملاقات کرد.

وی در حاشیه ملاقات خود گفت وگویی نیز با روزنامه قطری الرایه انجام داد و به آخرین تحولات منطقه پرداخت.

محاصره قطر

پمپئو در پاسخ به این سوال که آیا سفرش به چند کشور منطقه به آشتی نزدیک قطر و چند دیگر دیگر حاشیه خلیج فارس اشاره دارد، گفت، امیدوار به تحقق این موضوع هست.

وزیر خارجه آمریکا درباره احتمال بازگشایی حریم هوایی میان قطر و کشور های محاصره نماینده هم اظهار داشت، اعلام این موضوع را به خود کشور های مربوطه واگذار می نماید، این ها تصمیمات حاکمیتی است که خودشان باید بگیرند، اما آمریکا طرف های این موضوع را به دستیابی نقاط مشترک ترغیب نموده است.

مذاکرات بین دولت افغانستان و طالبان

سوال بعدی الرایه درباره برآورد پمپئو از جهت مذاکرات جاری در دوحه میان دولت افغانستان و طالبان بود. وی پاسخ داد، این یک فرایند پیچیده است که زمان احتیاج دارد. ممکن است چند ماه طول بکشد، اما آن ها بر مجموعه ای از قواعد و اقدامات توافق نموده اند و امید است که در هفته های آینده پیشرفتی ریشه ای در طول جهت مذاکره به دست آورند، آمریکا خواهان کاهش سطح خشونت از هر دو طرف شده است.

خروج نیرو های آمریکایی از عراق و افغانستان

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که دموکرات ها خروج نیرو های آمریکایی از عراق و افغانستان را اقدامی خطرناک می دانند، گفت: این یک خط مشی درست برای تعهد به وعده هایی است که به خود داده ایم. شرایط را در واقعیت زیر نظر داشتیم و به نظارت خود ادامه خواهیم داد، اما این امکان وجود دارد که ابزار هایی برای خود فراهم کنیم؛ تمرکز بر تعداد نظامیان فقط یک مسأله در میان هزاران مسأله دیگری است که می توانیم انجام دهیم. به نظر من، ما همچنان ابزار هایی برای تحقق دو وعده رئیس جمهور ترامپ در اختیار داریم.

کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا سه شنبه هفته گذشته اظهار داشت که بخشی از نیرو های آمریکایی خاک عراق و افغانستان را ترک می نمایند و تعداد نظامیان آمریکا در عراق از 3200 نفر به 2500 نفر کاهش می یابد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

پمپئو در پاسخ به سوال آخر درباره عدم همکاری تیم ترامپ با تیم جو بایدن هم گفت: انتقال، خیلی خوب انجام خواهد شد من به این موضوع اطمینان دارم، دنیا باید بداند که آمریکا فرایند انتخابات را طی خواهد نمود... تمام آرایمان را خواهیم شمرد و اقدامات قانونی را مانند همواره دنبال خواهیم داد، من به قانون اساسی آمریکا و سازمان های آمریکایی اطمینان دارم و همه چیز مطابق میل خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1550

به "پمپئو: بخشی از نیرو های آمریکایی خاک عراق و افغانستان را ترک می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: بخشی از نیرو های آمریکایی خاک عراق و افغانستان را ترک می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید