چین: به رسمیت نشناختن همه پرسی کریمه تنها موجب تشدید اوضاع می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد، اقدام سازمان ملل در به رسمیت نشناختن همه پرسی در کریمه نه تنها کمکی به حل بحران این منطقه نخواهد کرد بلکه موجب تشدید اوضاع خواهد شد.

چین: به رسمیت نشناختن همه پرسی کریمه تنها موجب تشدید اوضاع می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان به نقل از صدای روسیه، وزارت خارجه چین ضمن اشاره به تحولات اخیر اوکراین و کریمه خاطرنشان کرد، پکن همیشه موضعی هدفمند و سازنده در قبال تحولات و شرایط اوکراین داشته است. چین به کوشش موثر خود برای متقاعد کردن طرف های درگیر در اوکراین برای شروع مذاکره ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است، پکن همیشه به تمامیت و حاکمیت ارضی همه کشورها احترام گذاشته است. این اصول همیشه از مهمترین اصول روابط سیاسی و دیپلماتیک چین با سایر کشورها بوده است. ما بر این باوریم که بحران سیاسی کنونی در اوکراین ریشه های تاریخی دارد و باید با اتخاذ تدابیر ویژه ای حل و فصل گردد. چین به هیچ وجه اعمال خشونت را برای حل و فصل تنش های سیاسی تایید نمی کند.

وزارت خارجه چین اضافه نمود، اگر سازمان ملل همه پرسی در کریمه را نامشروع و غیر قانونی ارزیابی کند این مساله موجب تشدید بحران در منطقه خواهد شد.

چین بر این باور است که این قطعنامه به نفع مردم اوکراین و جامعه جهانی نخواهد بود. پکن از جامعه بین المللی خواست تا با ایجاد یک مکانیسم بین المللی وضعیت در اوکراین و کریمه را مدیریت کند.

شب گذشته، روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل را برای غیر قانونی خواندن همه پرسی کریمه وتو نموده و چین نیز به این قطعنامه رای ممتنع داده است. سایر 13 عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت داده اند.

این در حالی است که مجلس کریمه استقلال این منطقه را اعلام نموده است. همه پرسی برای روشن شدن سرنوشت کریمه و پیوستن این منطقه به روسیه امروز یکشنبه شروع شده است.

با این حال روسیه نیروها و تجهیزات نظامی بیشتری را در کریمه مستقر نموده و بار دیگر تهدید خود برای تصرف بخش های دیگری از اوکراین را در واکنش به خشونت های شهر دونتسک مطرح نموده است.

اقدامات اخیر روسیه در حالی است که کشورهای غربی خواهان کاهش تنش در شبه جزیره کریمه و عقب نشینی نیروهای روسیه از این منطقه شده بودند.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 590

به "چین: به رسمیت نشناختن همه پرسی کریمه تنها موجب تشدید اوضاع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: به رسمیت نشناختن همه پرسی کریمه تنها موجب تشدید اوضاع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید