شماره گذاری موتورسیکلت کاربراتوری توسط پلیس انجام خواهد شد؟

به گزارش تور آلمان ارزان، پلیس شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری را انجام می دهد؟

شماره گذاری موتورسیکلت کاربراتوری توسط پلیس انجام خواهد شد؟

تور آلمان ارزان - به دنبال انتشار برخی خبرها از احتمال شماره گذاری چندین هزار دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بر عدم شماره گذاری این موتورسیکلت ها تاکید کرد و گفت که تنها در صورت مصوبه هیات وزیران امکان شماره گذاری این موتورها وجود دارد.

سردار سید کمال هادیانفر درباره اینکه آیا احتمال شماره گذاری 12 هزار دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری از سوی پلیس وجود دارد یا خیر؟ گفت: برابر قانون موتورسیکلت های کاربراتوری شماره گذاری نمی شوند و پلیس هم طبق قانون این موتورها را شماره گذاری نمی کند.

وی با بیان اینکه یکی دو سازمان پیگیر تعدادی شماره گذاری موتورسیکلت کاربراتوری بودند، اضافه نمود: البته در گزارشی که به ما دادند تعداد این موتورسیکلت ها 12 هزار عدد نیست و کمتر است، اما در هرصورت با توجه به صراحت قانون ما گفتیم که باید بررسی شود که این موتورسیکلت ها چه زمانی تولید شده اند و آیا تولیدات برای بعد از تصویب قانون است یا قبل از آن؛ اما آنچه که معین است، پلیس راهور موتورسیکلت های کاربراتوری را شماره گذاری نمی کند و اگر بنا باشد این اقدام انجام شود، باید هیات وزیران مصوبه بدهد.

*

*

*

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: همین مساله در مورد برخی از خودروهای وارداتی نیز وجود دارد و خودروهای بالای 2500سی سی که بعد از مصوبه دولت برای ممنوعیت شماره گذاری این خودروها وارد کشور شده اند در مناطق آزاد مانده اند که یا باید مصوبه بگیرند یا امکان شماره گذاریشان وجود نداشته و باید به کشور مبدا برگردند.

هادیانفر با تاکید براینکه قانون در این مورد صراحت دارد، گفت: پلیس هیچ اقدامی را بر خلاف قانون و مقررات انجام نخواهد داد.

به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه ای که در سال 1395 در دولت و با اجماع دستگاه های اجرایی از جمله وزارت صنعت به تایید رسید، تولید و شماره گذاری موتورسیکلت کاربراتوری ممنوع شد و از این تاریخ به بعد سازندگان باید موتورسیکلت انژکتوری را جایگزین موتور کاربراتوری کنند.

منبع: بیت ران
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1630

به "شماره گذاری موتورسیکلت کاربراتوری توسط پلیس انجام خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره گذاری موتورسیکلت کاربراتوری توسط پلیس انجام خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید