نحوه بافت سارافون دخترانه با دومیل با روشی ساده

به گزارش تور آلمان ارزان، در مطالب قبلی بافت سویشرت کلاه دار با میل و بافت روسری کلاهی زنانه را داشتیم و در این مطلب قصد داریم با روشی ساده بافت سارافون دخترانه با دومیل را ارائه دهیم؛ با ما همراه باشید.

نحوه بافت سارافون دخترانه با دومیل با روشی ساده

آموزش بافت سارافون دخترانه با میل

مهارت های لازم برای بافت سارافون

  • ژته: یک دانه اضافه کردن طوری که یک سوراخ ایجاد شود.
  • دو تا یکی: دو دانه را با هم یکی کردن
  • کشبافت: یک دانه زیر- یک دانه رو
  • بافت ساده: یک رج زیر- یک رج رو

وسایل لازم برای بافت سارافون

  • کاموا میانه
  • میل شماره 3.5 یا 4
  • ربان یا بندینک تزئینی

برای بافت این مدل سارافون ابتدا به اندازه گشادی پایین سارافون دانه سر اندازید.

رج 1:

1 دانه زیر، 5 دانه رو، تا آخر رج به همین ترتیب ببافید.

رج های پشت بافت:

دانه ها را به همان شکلی که دیده می شوند ببافید، یعنی دانه های زیر، به زیر بافته می شوند و دانه های رو به رو بافته می شوند.

رج بعد:

دانه زیر را به زیر ببافید، 2 دانه رو، داخل دانه سوم 6 دانه بگیرید یعنی یکی بافته، یک ژته، یک دانه زیر، یک ژته، یک دانه زیر، یک ژته و 2 دانه بعدی به رو، تا آخر رج به همین شکل ادامه دهید.

رج های بعد:

حال 4 رج ساده ببافید، یعنی دانه های رو به رو بافته بشوند و دانه های زیر به زیر، و 6 دانه ای که از داخل یک دانه در آوردیم ساده بافته می شوند.

رج بعد:

در رج 5 یک دانه زیر، دو دانه رو، 6 تا یکی، 2 دانه رو، 1 دانه زیر، تا آخر رج به همین شکل بافت را ادامه دهید.

رج بعد:

روی یک دانه ای که به زیر بافته شده 6 دانه در می آوریم سپس 2 دانه رو، یک دانه زیر، دو دانه رو می بافیم. یعنی جای گل را عوض می کنیم و مثل رج های قبلی می بافیم تا جایی که 3 تا گل روی کار داشته باشیم.

بعد از 3 تا گل برای داشتن این خط ها روی کار 5 دانه رو، 1 دانه زیر می بافیم، دقت کنید که خط ها به طور منظم کنار هم قرار بگیرند.

ادامه بافت:

برای این که دامن لباس حالت فون بگیرد از اینجای کار به بعد هر 5 الی 6 رج از دو طرف کار یک دانه کم کنید تا جایی که دور کمر لباس با دور کمر فرد برابر بشود. سپس بافت را به صورت ساده ادامه بدهید تا به زیر بغل برسید.

حال به ترتیب 4،3،2 از دو طرف بافت در هر رج کم کنید. یعنی اول از دو طرف کار 4 دانه کور کنید. رج بعد 3 دانه کور کنید و رج بعدی 2 دانه کور کنید.

بافت یقه سارافون

بسته به اندازه باز بودن یقه لباس چند رج بعد از کور کردن حلقه لباس دانه ها را تقسیم کنید و از وسط شروع به بافت یقه هفت کنید، به این صورت که ابتدا 6 دانه اضافه کنید و بعد از بافت 6 دانه به صورت کشبافت دو تا یکی کنید. این کار را تا جایی که تعداد دانه ها به اندازه سرشانه بشود ادامه بدهید و زمانی که حلقه آستین اندازه شد سرشانه لباس را کور کنید.

بهتر است زمانی که می خواهید سرشانه را کور کنید تعداد دانه ها را سه قسمت کنید و از قسمت حلقه آستین شروع به کور کردن کنید و اول یک سوم از سمت حلقه کور کنید و بقیه دانه ها را ببافید، رج بعدی یک سوم بعدی را کور کنید و بقیه دانه ها را ببافید و در رج بعد بقیه دانه ها را کور کنید.

بافت قسمت پشت لباس

به خاطر اینکه یقه لباس هفت است، مانند قسمت جلو بافته می شود فقط جاهایی که در دامن لباس کم می کنید علامت بزنید که در قسمت پشت هم همان جا دانه ها را کم کنید تا دامن لباس نا فرم نشود.

بعد از بافت قسمت پشت سارافون، درزهای دو قسمت لباس را به هم بدوزید و در خاتمه بندینک یا ربان تزیینی را از بین دانه های بخش کمر رد کنید.

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید. اگر شما از علاقمندان کار با کاموا هستید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما سری هم به مطالب آموزش بافت 3 مدل شال گردن ساده و مدل دار به صورت آسان و دامن بافتنی دخترانه کلوش بزنید.

از قلم نیاندازید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1947

به "نحوه بافت سارافون دخترانه با دومیل با روشی ساده" امتیاز دهید

4 کاربر به "نحوه بافت سارافون دخترانه با دومیل با روشی ساده" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه بافت سارافون دخترانه با دومیل با روشی ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید