بهتر است پیش از سفر به تایلند بدانید

به گزارش تور آلمان ارزان، به هر کجایی از جهان سفر کنید با تفاوتهای فرهنگی روبرو خواهید شد، تایلند هم با وجود اینکه گردشگران فراوانی از دیدن میکند، نگاه و فرهنگ بومی خود را حفظ کرده و بهتر است قبل از سفر نکاتی را بدانید

بهتر است پیش از سفر به تایلند بدانید

تایلند کشوری در جنوب شرق آسیا است و از جمله کشورهای زیبا و پر جاذبه برای گردشگران و توریست‌های داخلی و خارجی محسوب می‌شود. این کشور هر ساله تعداد بسیار زیادی از هموطنان ما را در قالب تور تایلند میزبانی می‌کند. جاذبه‌های این کشور تنها طبیعت زیبا و دلربا و بناهای تاریخی آن نیست بلکه اخلاق مردم این منطقه هم می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه‌ها محسوب گردد. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، نکات پیش از عزیمت به تایلند را بخوانید.

  • مردم تایلند واقعا بسیار مهربان هستند. تعجب نکنید اگر غریبه‌ها به شما پیشنهاد گردش دادند یا گفتگویی را با شما شروع کردند.
  • مردم در صف نمی‌ایستند. تایلندی‌ها به جای ایستادن در صف به صورت جمعی می‌ایستند و در اماکن عمومی، جای شخصی واختصاصی برای آنها معنا و مفهومی ندارد.
  • با قاشق غذا بخورید نه با چنگال. تنها با چنگال  غذا خوردن بی‌ادبی محسوب می شود؛ در عوض، از چنگال برای گذاشتن غذا در قاشق استفاده کنید.
  • روزها سوار خودروی توک-توک شوید و شب‌ها تاکسی بگیرید. با تاکسی راحت‌تر هستید اما با توک-توک‌ها دید بهتری نسبت به فضای بیرون خواهید داشت. هر دوی آنها وحشتناک‌اند. اگر در شب به جاده پاتپانگ رفتید (در مسیر بانکوک) از راننده تاکسی بخواهید تا برگردد و در یک وقت مشخص شما را سوار کند. در غیر این صورت برای پیدا کردن ماشین جهت بازگشت به هتل خود دچار مشکل خواهید شد.
  • مردم تایلند فقط روزهای خاصی اجازه قمارکردن دارند (آن هم با اجازه پادشاه، پادشاهی که حق صحبت کردن در مورد او را ندارید).
  • تا جایی که می‌توانید انبه بخورید. انبه‌های تایلند خوشمزه ترین انبه‌های دنیا هستند.
  • در مورد پادشاه هیچ صحبتی نکنید، حتی یک کلمه، چرا که مردم تایلند علاقه شدیدی به پادشاه‌شان دارند.
  • وقتی از معبدها، مراکز راهبان بودایی، صومعه‌ها، کاخ‌ها و... دیدن می‌کنید آرنج‌ها و زانوهای خود را بپوشانید. در آن مکان برای آنها احترام قائل شوید.
  • بسیاری از مارک‌های معروف تولیدکننده سودا، آب‌معدنی نیز تولید می‌کنند. اگر شما از گارسون بخواهید یک" چانگ" یا "سینگا" برای شما بیاورد، برای اینکه متوجه منظور شما شود احتمالاٌ از شما می‌پرسد: منظورتان سودای چانگ است؟ با سفارش دادن آب‌معدنی چانگ یا سودای سینگا کار را برای گارسون راحت کنید.
  • اگر راننده تاکسی‌ای به شما بگوید که یک مکان یا جاذبه توریستی خاص، امروز تعطیل است حرف او را باور نکنید؛ راننده‌ها خیلی وقت‌ها این ترفند را به کار می‌گیرند تا جاهای دیگری را پیشنهاد بدهند و با این کار دستمزد خوبی نصیبشان شود. اگر به آنها شک داشتید به خاطر اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده‌اند از آنها تشکر کنید و به سراغ راننده دیگری بروید.
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 784

به "بهتر است پیش از سفر به تایلند بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهتر است پیش از سفر به تایلند بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید