اخبار اقتصادی

سردرگمی مالزی به خاطر تحریم های آمریکا علیه ایران

مالزی شاهد موجی از اعتراضات علیه بسته شدن حساب های بانکی بوده که بیشتر متعلق به مهاجرانی از کشورهای مسلمان از جمله ایران بوده است.

15 آذر 1398

نفت به اندازه غذا اهمیت دارد، دولت هند نفت ایران را همچنان بیمه می نماید

خبرنگاران: یک مقام مطلع هند با تاکید بر ادامه بیمه محموله های نفتی ایران توسط دهلی نو گفت: تا زمانی که برای مصرف هند باشد، چرا نباید این کار را انجام دهیم؟... نفت به اندازه غذا اهمیت دارد.

15 آذر 1398

پنجمین روز ناآرامی های لبنان؛ میان مقامات و احزاب این کشور چه می گذرد؟

در حالی که قرار است دولت لبنان امروز (دوشنبه) تشکیل جلسه دهد و درباره طرح نجات نخست وزیر به رایزنی بپردازد اختلافات زیادی میان احزاب و مقامات این کشور دیده می گردد.

14 آذر 1398

عرضه گاز جمهوری آذربایجان از شروع سال 2020 به ایتالیا

رئیس شرکت خط لوله ترنس آدریاتیک گفت این خط لوله می تواند از شروع سال 2020 میلادی گاز جمهوری آذربایجان را به جنوب ایتالیا برساند.

12 آذر 1398

رشته بازی سازی رایانه ای به زودی راه اندازی می گردد

دکتر جواد راستی در مصاحبه با خبرنگاران، پیرامون فعالیتهای این مرکز گفت: نحوه فعالیت در این مرکز به این شکل است که ابتدا، تیمهای برخوردار از ایده برای کسب و کار، با مراجعه به مرکز، در قالب یک هسته فن آور، درخواست خود را ارائه می دهند که پس از آنالیز و درصورت...

12 آذر 1398

حقوق و عیدی تا 1400

بخشنامه بودجه برای اولین بار در قالب دوسالانه ابلاغ شد تا علاوه بر ترسیم چارچوب اقتصادی سال آینده، برنامه اقتصادی برای سال 1400 نیز معین باشد. یکی از نکات بخشنامه دامنه میزان افزایش دستمزد و عیدی کارمندان دولت در دو سال پیش رو است.

12 آذر 1398

ایران تنها مشتری گندم هند، تهران عجله ای برای خرید ندارد

خبرنگاران : وزیر مواد غذایی هند با اشاره به این که هیچ کشوری خواهان خرید گندم این کشور نشده است گفت اما ایران در این زمینه اعلام آمادگی نموده که البته مشخصات گندم مورد احتیاج خود را هنوز ارائه ننموده است.

11 آذر 1398

از واکاوی ابطال تردد خودروهای اروندی تا انتظار گشایش موانع بانکی

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند ابراز امیدواری کرد با گشایش های بانکی پس از برجام روند جذب سرمایه گذاری در این منطقه به میزان حداکثری برسد.

11 آذر 1398

کره شمالی هشتمین آزمایش موشکی خود پس از نشست هانوی را تایید کرد: یک پرتابگر فوق بزرگ چندگانه را زیر نظر کیم آزمایش کردیم

کره شمالی خاطرنشان کرد که روز سه شنبه یک پرتابگر فوق بزرگ چندگانه را با نظارت مستقیم کیم جونگ اون آزمایش نموده است.

7 آذر 1398

تشکر امان از سوریه به خاطر آزاد شدن یک زندانی اردنی

وزارت خارجه اردن از مقامات دمشق به دلیل آزاد کردن یک شهروند اردنی بازداشتی در سوریه تشکر کردند.

27 آبان 1398

بهترین تور های امروز؛ از تور لوکس دبی تا تورهای طبیعت گردی برای آخر هفته

تور لوکس دبی، تور کشتی کروز جزایر یونان و کوش آداسی، تورهای طبیعت گردی آخر هفته، تور ارمنستان، تور استانبول، تور آنتالیا، تور کرواسی، تور کیش، تور مشهد، تور مالزی، تور تایلند و بسیاری از تورهای مناسب دیگر را در بخش بهترین تورهای امروزخبرنگاران بررسی...

22 آبان 1398

حذف ارز 4200 تومانی در ظاهر مثبت است، دولت به دنبال محدود سازی بخش خصوصی نیست

معاون اول رییس جمهور گفت: حذف ارز 4200 تومانی در ظاهر مثبت است، اما باید آثار و تبعات آن مدنظر قرار دهی

21 آبان 1398

فیلیپین: چین از سه خط قرمز ما عبور کند، وارد جنگ می شویم

دولت رودریگو دوترته دریک چرخش آشکار سیاسی هشدار داده است در صورتی که چین از سه خط قرمز این کشور در دریای مورد منازعه جنوبی چین عبور کند ، با پکن وارد جنگ خواهد شد.

20 آبان 1398

راهنمای سفر به پاتایا ، نگینی درخشان بر سینه گردشگری آسیا

در سال های اخیر یکی از شهرهای آسیا که هواداران بسیاری پیدا نموده، شهر پاتایا در تایلند است. تایلند خود جز کشورهای مقصد برای بسیاری از گردشگران در کل جهان به حساب می آید. در این کشور، شهرهای توریستی بسیار وجود داشته که یکی از این شهرهای توریستی، کوچک و...

20 آبان 1398

تصمیم دولت ایتالیا برای تحریم یک شرکت هواپیمایی ایران

منابع خبری روز آدینه گزارش داده اند دولت ایتالیا تسلیم فشار های آمریکا شده و میخواهد پرواز های یک شرکت هواپیمایی ایرانی را ممنوع اعلام کند.

19 آبان 1398

100 میلیون پاداش برای راهیابی به المپیک 2020

استاندار خراسان رضوی گفت: 100 میلیون تومان به هر ورزشکاری که سهمیه رقابت های المپیک را کسب کند، پاداش داده می گردد.

18 آبان 1398

ایتالیا: چشم انداز حل بحران اوکراین بسیار مثبت است

خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا پس از برگزار شدن نشست پوتین و پروشنکو در میلان گفت که چشم انداز حل بحران اوکراین بسیار مثبت است.

16 آبان 1398

رئیس مجلس مالزی با لاریجانی دیدار می نماید

خبرنگاران: رئیس مجلس مالزی فردا با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو می نماید.

16 آبان 1398

تبدیل عمان به قطب گازی خلیج فارس با گاز ایران

وزیر انرژی عمان با اشاره به پروژه انتقال گاز ایران به این کشور گفت: من فکر می کنم این به ما یاری خواهد نمود تا مسقط را به قطب گازی کشورهای حوزه خلیج فارس تبدیل کنیم.

13 آبان 1398

بریتانیا بالاترین نرخ تورم در میان کشورهای بزرگ مالی را دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان توسعه و همکاری مالی، بریتانیا به دلیل برگزیت و فشار آن بر روی سطح استاندار زندگی، از بالاترین نرخ تورم در میان کشورهای بزرگ مالی برخوردار است.

10 آبان 1398
تعداد: (192)