آغاز عملیات اجرایی مجتمع ورزشی تفریح گلستان شیراز

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران/فارس طی مراسمی، عملیات اجرایی برای احداث مجتمع ورزشی تفریحی گلستان شیراز با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و جمعی از فعالان حوزه ورزش استان فارس آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی مجتمع ورزشی تفریح گلستان شیراز

عملیات اجرایی احداث مجتمع ورزشی و تفریحی گلستان شیراز در زمینی به مساحت 7200 متر مربع در محدوده شمال شرقی شیراز آغاز شد؛ این مجتمع شامل سالن های ورزشی برای ورزش های غیرتوپی و آبی، مرکز بازی بچه ها، همچنین فضاهای تفریحی و سرگرمی خواهد بود.

شهردار شیراز شنبه 7 دی در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع ورزشی تفریحی گلستان، گفت: با توجه به شعار 100 روز، 100 پروژه، نیمه دوم سال جاری برای شیراز ایام خوبی خواهد بود و به شهروندان اطمینان می دهیم که خبرهای خوبی برای آنان داریم.

حیدر اسکندرپور با اشاره به وجود مسائل اقتصادی و فشارهای روانی بر شهروندان، اضافه کرد: با توجه به رویکرد اجتماعی و انسان محوری مجموعه مدیریت شهری معتقدیم اهمیت ایجاد پروژه های نرم افزاری همچون مجموعه تفریحی و ورزشی، پردیس تئاتر و سالن های سینما از احداث پل و بزرگراه برای شهروندان ارزشمند است.

شهردار شیراز اضافه کرد: همچنین در این شرایط توجه به امر ورزش به علت ایجاد امید، نشاط و سرزندگی ضروری و فراهم کردن فرصت ورزش برای شهروندان هم ردیف سایر اعمال خیر است.

اسکندرپور با ابراز خرسندی از کلنگ زنی پردیس تئاتر جنوب کشور در میدان نصر و مجتمع ورزشی تفریحی گلستان در بولوار سرداران، گفت: طی دو هفته گذشته دو پروژه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری در منطقه 11 که از جمله مناطق کمتربرخوردار شیراز محسوب می شود، آغاز به کار کرده است.

او ضمن سپاسگزاری از سرمایه گذار مجتمع ورزشی تفریحی گلستان اضافه کرد: با توجه به موقعیت قرارگیری پروژه در بولوار سرداران و ارزش بالای اقتصادی زمین آن سرمایه گذار می توانست با تغییر کاربری ارزش اضافه کرده کسب کند اما سرمایه گذار این زمین را به پروژه ورزشی اختصاص داد.

شهردار شیراز اعلام نمود: برای احداث این پروژه حدود 40 میلیارد تومان هزینه می شود. زمین و سرمایه گذاری مربوط به مالک است و شهرداری بستر احداث پروژه را فراهم کرده است.

اسکندرپور با اشاره به زمین 6 هزار مترمربعی در میدان احسان با کاربری ورزشی از همه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و ساخت مجتمع ورزشی ویژه بانوان در آن قطعه زمین دعوت کرد.

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه 11 نیز در این مراسم با بیان اینکه افتتاح یا کلنگ زنی پروژه های مختلف در شیراز تا پایان سال با جدیت ادامه خواهد داشت، گفت: آزادی در شعار انسان محوری شورای پنجم شیراز مفهوم جامعی دارد که دسترسی آسان و ارزان شهروندان به خدمات باکیفیت ازجمله کردهای آن است.

سعید نظری با اشاره به اندیشه ها و تکالیف شورای پنجم شیراز مبنی بر انسان محوری، گفت: شورای شهر شیراز در دوره پنجم توسعه را به مثابه آزادی می داند؛ البته نه آزادی محدود به آزادی های سیاسی اجتماعی بلکه آزادی های جامع تری ازجمله دسترسی آسان و ارزان به حمل و نقل عمومی، امکانات ورزشی، غذای سالم، محیط سالم و همه خدماتی که بر مبنای وظایف دستگاه های حاکمیتی شهر باید به شهروندان ارائه شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: بر همین مبنا ما همه توان خود را به کار گرفته ایم تا با اقدامات زیربنایی شهروندان را در شهر از یوغ بتن و ماشین نجات بدهیم و شهر را به انسان ها برگردانیم.

نظری توجه مضاعف شورای شهر به مجموعه های ورزشی و تفریحی را به همین دلیل خواند و اضافه کرد: افتتاح یا کلنگ زنی پروژه های تفریحی و ورزشی را تا پایان سال با روندی افزایشی ادامه خواهیم داد.

سخنگوی شورای پنجم شیراز آزادی دسترسی به سرمایه گذاری را از دیگر مصادیق سیاست های شورای پنجم شیراز عنوان کرد و ادامه داد: ما حمایت از سرمایه گذار را حتی از امور خیریه هم واجب تر می دانیم چرا که در امر سرمایه گذاری هزینه قابل توجهی به کار گرفته می شود و در نتیجه کار مستمر صورت می گیرد.

نظری با بیان اینکه شورای شهر شیراز در هر شرایطی از سرمایه گذاران شیراز حمایت جدی می کند، تأکید کرد: شهرداری شیراز نیز سرمایه گذار را نه رقیب بلکه رفیق و یاور خود می داند و شرایط حضور این قشر مهم را در شهر شیراز فراهم می کند.

ناظر شورای شهر در منطقه 11 شیراز در بخش دیگر صحبت های خود به اقدامات شهرداری در این منطقه اشاره و اضافه کرد: کار بزرگی که شهرداری در منطقه 11 انجام داده، پروژه لوله گذاری آب های زیرسطحی است که از مجموع 6 کیلومتر پیش بینی شده برای سال جاری، 3 کیلومتر آن اجرا شده و مابقی نیز تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

وی اعتبار پروژه لوله گذاری آب های سطحی منطقه یازده شیراز را 12 میلیارد تومان اعلام و شرح داد: این اعتبار معادل یک سال بودجه شهرداری برخی از شهرهای استان است و این نشان از توجه شهرداری شیراز به پروژه های مناطق مختلف شهر است.

سخنگوی شورای شهر شیراز در ادامه به حواشی دستورکار اخیر صحن علنی این شورا مبنی بر واگذاری زمینی به سالن ورزشی بانوان نیز واکنش نشان داد و گفت: لازم است تأکید کنم شورای شهر نه تنها مخالف واگذاری زمین به بانوان نبود بلکه تمام تلاش خود را برای تقویت زیرساخت های ورزشی بانوان به کار گرفته و خواهد گرفت.

نظری با بیان اینکه تصور برخی مبنی بر مخالفت شورا با واگذاری زمین به ورزش بانوان نادرست بود، گفت: موضوع مورد مخالفت از سوی اعضای شورا این بود که مطابق قانون این زمین نمی تواند به دولت واگذار شود و بلکه می بایست با طی روال قانونی از طریق بخش خصوصی اجرا شود.

این عضو شورای شهر شیراز اعلام نمود: در همین جلسه یک طرح دوفوریتی امضا شد که بر اساس آن مجموعه ورزشی بانوان تا پایان سال آینده با مشارکت بخش خصوصی احداث شود و در اولین جلسه بعدی اعلام وصول خواهد شد.

شهردار منطقه 11 شیراز نیز در این آیین گفت: پروژه مجتمع تفریحی و ورزشی گلستان در راستای سیاست های اجتماعی مجموعه مدیریت شهری اجرا شده است.

برزگر اضافه کرد: دو پروژه ورزشی دیگر نیز در سطح منطقه 11 شامل یک پروژه در خیابان سهراب سپهری و پروژه مجموعه ورزش های ساحلی تعریف شده است که تا پایان سال جاری با استفاده از سرمایه گذار کلنگ زنی می شود.

او اضافه کرد: با توجه به خواست شهردار شیراز مبنی بر اینکه منطقه 11 باید در بعد سرمایه گذاری به ویژه در حوزه خدماتی با تکیه بر رویکرد شورا و شهرداری اقدامات ویژه ای ارائه دهد، اقدام به جذب سرمایه گذار کردیم و هم اکنون بیش از 10 پروژه با همکاری بخش خصوصی تعریف شده است.

غلامحسین پیروانی پیشکسوت عرصه ورزش فوتبال نیز با قدردانی از شهردار شیراز و شهردار منطقه 11 که بولوار سرداران را برای احداث سالن ورزشی انتخاب کرده اند، گفت: توسعه امکانات شهری، احداث سالن ورزشی، پر کردن اوقات فراغت شهروندان و دور کردن آنها از زمینه های فساد کار بسیار ارزشمندی است.

پیروانی اعلام نمود: احداث مجتمع تفریحی و ورزشی گلستان کار مهمی است خیلی مسرور شدم که شاهد کلنگ زنی این پروژه هستم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 883

به "آغاز عملیات اجرایی مجتمع ورزشی تفریح گلستان شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عملیات اجرایی مجتمع ورزشی تفریح گلستان شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید