تور ایتالیا ارزان: اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار ، دناپلاس چقدر شد؟

به گزارش تور آلمان ارزان، به گزارش خبرنگاران، بر اساس ادعای شرکت های خودروسازی در ایران آنها سالانه 100 هزار میلیارد تومان زیان می دهند تا بتوانند خودرو را مقرون به صرفه به دست مردم برسانند. گاهی نصف قیمت بازار! به عبارتی خودروسازان سالانه 100 هزار میلیارد تومان یارانه خرید خودرو به مردم می دهند. اما این یارانه تنها نصیب تعداد اندکی می شوند.

تور ایتالیا ارزان: اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار ، دناپلاس چقدر شد؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

دریافت نمایندگان یارانه خودروسازان، متقاضیان خوش شانسی هستند که در قرعه کشی خرید خودرو برنده می شوند. اما این یارانه چقدر است؟

پیش فروش شش محصول پرطرفدار ایران خودرو از روز پنج شنبه، 29 مهرماه شروع شده و تا یکشنبه دوم آبان ماه ادامه دارد. در طرح پیش فروش مهر و آبان ایران خودرو، قرار است شش خودروی تارا دستی، پژو 207 دستی سقف شیشه ای، راناپلاس، سورن پلاس، دنا پلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک به صورت قرعه کشی عرضه گردد.

قیمت بازار آزاد خودرو امروز 30 مهر 1400

اما اختلاف قیمت این خودروها در بازار آزاد و کارخانه چقدر است؟

دناپلاس یکی از خودروهای پرطرفدار در طرح های پیش فروش ایران خودرو است. در طرح پیش فروش اخیر ایران خودرو، برندگان می توانند با پرداخت 141 میلیون تومان این خودرو را ثبت نام نمایند. قیمت دناپلاس امروز 30 مهرماه در بازار آزاد 375 میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت کارخانه دناپلاس تنها 191 میلیون و 500 هزار تومان است. این یعنی اختلاف 184میلیون تومانی بازار و کارخانه.

قیمت دناپلاس اتوماتیک هم در بازار آزاد 460 میلیون تومان است. اما قیمت کارخانه دناپلاس اتومات 390 میلیون تومان است. یعنی 70 میلیون تومان ارزانتر از بازار آزاد. البته برندگان طرح پیش فروش ایران خودرو می توانند با 156 میلیون تومان پیش پرداخت اولیه، در این طرح شرکت نمایند.

قیمت تارا دستی در کارخانه 290 میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد امروز 30 مهرماه 440 میلیون تومان عنوان شده است.

قیمت راناپلاس در کارخانه 180میلیون تومان است. اما قیمت راناپلاس در بازار آزاد امروز 30 مهرماه حدود 260 میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت پژو 207 دستی سقف شیشه ای در کارخانه 216 میلیون تومان است. اما امروز 30 مهرماه قیمت این خودرو در بازار آزاد 335 میلیون تومان اعلام شده است.

برای اطلاع از جزئیات طرح پیش فروش مهر و آبان ایران خودرو گزارش زیر را بخوانید:

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2079

به "تور ایتالیا ارزان: اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار ، دناپلاس چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار ، دناپلاس چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید