اعتصاب خلبانان در آلمان هزاران مسافر را سرگردان کرد

به گزارش تور آلمان ارزان، اعتصاب خلبانان و خدمه پروازی خطوط هوایی رایان ایر در آلمان باعث سرگردانی هزاران مسافر شد.

اعتصاب خلبانان در آلمان هزاران مسافر را سرگردان کرد

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از خبرگزاری فرانسه، این ایرلاین ایرلندی اعلام نمود به دلیل این اعتصابات مجبور به لغو 150 پرواز از 400 پرواز خود به مقصد آلمان یا از آلمان بوده گردیده است. رایان ایر این اقدام را غیر قابل قبول و غیر ضروری خوانده است و هشدار داده در صورت تداوم اعتصابات اقدام به تعدیل نیرو و بستن برخی از مراکز خود در آلمان خواهد نمود. اعتصاب خلبانان آلمانی به دعوت فدراسیون خلبانان و وردی آلمان صورت گرفت.

اعتصاب خلبانان آلمانی اندکی پس ازآن صورت می گیرد که این شرکت با اعتصابات مشابهی از طرف خدمه پروازی در کشورهای بلژیک، ایتالیا، هلند، اسپانیا و پرتغال روبرو گردیده بود. رایان ایر در ماه اوت با خلبانان ایتالیا برای سرانجام اعتصابات به توافق رسید که نخستین توافق با اتحادیه های کارگری در تاریخ این ایرلاین محسوب می گردد. مارکوس وال- معاون اتحادیه خلبانان آلمان در واکنش به تهدید رایان ایر برای تعدیل نیرو گفت: این شیوه ای است که رایان ایر با کارکنانش برخورد می نماید: فشار آوردن به آن ها و ترساندن از اخراج.

با این حال کنی جاکوب- مدیر بازاریابی این ایرلاین گفت: ما کسی را تهدید نکرده ایم بلکه اگر دست به اعتصاب بزنید دارای پیامدهای اقتصادی خواهد بود و در صورت تداوم آن مجبور به کاهش تعداد پایگاه ها و پرسنل خود در آلمان هستیم.

خلبانان به حقوق پایین خود در مقایسه با همکاران خود در دیگر ایرلاین ها اعتراض دارند. رایان ایر اما گفته که حقوق ها را افزایش داده و خلبانان آلمانی این شرکت در سال 190هزار یورو حقوق گرفتن می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 129

به "اعتصاب خلبانان در آلمان هزاران مسافر را سرگردان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتصاب خلبانان در آلمان هزاران مسافر را سرگردان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید