برداشت 2500 تن انار از باغات کرمانشاه

به گزارش تور آلمان ارزان، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برداشت 2580 تن انار از باغات استان در امسال اطلاع داد.

برداشت 2500 تن انار از باغات کرمانشاه

رضا زارعی در گفت و گو با خبرنگار تور آلمان ارزان، سطح زیرکشت باغات انار استان را 896 هکتار اعلام و توضیح داد: سال جاری بیش از 2580 تن انار از باغات استان برداشت شد که نسبت به سال گذشته با برداشت دو هزار تن، رشد داشته است.

زارعی از کشت ارقام ملس، سوری، قمی، دانه قرمز، شاروان و ساوه در استان اطلاع داد و اضافه نمود: بیشترین فراوری محصول انار استان مربوط به شهرستان پاوه است.

این مسئول اضافه نمود: شهرستان پاوه با 645 هکتار باغ انار سال جاری بیش از 1175 تن فراوری داشته که بیش از نیمی از انار فراوریی را تشکیل می دهد.

مدیر باغبانی استان کرمانشاه توضیح داد: بعد از پاوه به ترتیب شهرستان های گیلانغرب با 230 هکتار و جوانرود با 91 هکتار در رتبه های بعدی مراکز فراوری انار استان هستند.

زارعی با بیان اینکه انار فراوریی استان به استان های دیگر هم صادر می گردد، گفت: تاکنون صادرات انار به خارج از کشور نداشته ایم.

وی تنها فرآوری انجام شده بر روی انار استان را تهیه رب انار به شیوه سنتی دانست و اضافه نمود: انارهای ترش و ترک خورده بطور معمول در پاوه تبدیل به رب انار می گردد.

زارعی انار را جزو محصولات حمایتی استان دانست و اضافه نمود: سالانه 200 تا 300 هکتار به سطح باغات انار استان بویژه در منطقه اورامانات اضافه نموده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 195

به "برداشت 2500 تن انار از باغات کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت 2500 تن انار از باغات کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید