بفرمایید به صرف قهوه و پیتا

به گزارش تور آلمان ارزان، کتاب به صرف قهوه و پیتا نوشته معصومه صفایی راد که روایت و عکس های نویسنده از سفر به کشور بوسنی و هرزگوین است، منتشر و در غرفه مجازی سوره مهر با عنوان انتهای راهرو 27 در سایت این انتشارات عرضه شد.

بفرمایید به صرف قهوه و پیتا

به گزارش گروه فرهنگی تور آلمان ارزان ، کتاب روایت و عکس هایی از سفر به کشور بوسنی و هرزگوین است. سفری ده روزه به بهانه شرکت در پیاده روی صلح و گشت وگذار در این کشور. کتاب بیش از سفرنامه است و قصه آدم ها را در این کشور دنبال می نماید. آدم هایی که جنگ روی دیگری از زندگی را نشان شان داد.

بوسنی برای ایرانیان چندان هم غریبه نیست. متولدین دهه شصت به قبل عمدتاً خاطراتی دارند از تصاویر و عکس های جنگ بوسنی که در دهه هفتاد مرتباً از تلویزیون پخش می شد و یاری هایی که برای مردم جنگ زده این کشور در مساجد جمع می شد.

نویسنده کتاب دختری دهه هفتادی است که هیچ شناختی از این کشور نداشته و به قصد کشف سفر می نماید و با نثری ساده و صمیمی ما را با تجربیات خود همراه می نماید.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

صدای اس ام اس موبایلم می آید: شما به شبکه صربستان متصل شدید. نرخ مکالمه ...

دیگر مطمئن می شوم دزدیده شدیم!

بقیه به تئوری دزدیده شدن می خندند ولی من فراوان خوانده ام. توی بالکان جنگ تمام نمی گردد؛ از نسلی به نسل دیگر منتقل می گردد. شرایط صلح اینجا آتش زیر خاکستر است. صرب های منطقه دل خوشی از حضور ما ندارند و به زور مجامع بین المللی این چند روز پیاده روی را تحمل می کردند. همین روزها که ما اینجا هستیم، شبکه تلویزیونی الجزیره بالکان نظرسنجی نموده که راتکو ملادیچ و رادوان کاراجیچ، فرماندهان صرب این جنگ، که در دادگاه لاهه هم محکوم شده اند، قهرمان جنگی هستند یا جنایتکار جنگی؟

شصت درصد از شرکت کنندگان رای به قهرمان بودنش داده اند!

بقیه کتاب هایی که خوانده ام در ذهن مرور می کنم که ببینم دقیقاً چه بلایی قرار است سرمان بیاید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1286

به "بفرمایید به صرف قهوه و پیتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بفرمایید به صرف قهوه و پیتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید