تجمع اعتراض آمیز مردم در لندن علیه ترامپ

به گزارش تور آلمان ارزان، انبوهی از معترضان در جریان برگزاری نشست سران ناتو با حضور دونالد ترامپ در شهر لندن، با برپایی تظاهرات گسترده در این شهر به اقدامات و سیاستهای رئیس جمهور آمریکا و همینطور مسائلی نظیر افزایش بودجه های نظامی کشورها و فراوری و توسعه تسلیحات هسته ای اعتراض کردند.

تجمع اعتراض آمیز مردم در لندن علیه ترامپ

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

این تظاهرنمایندگان با تجمع در خیابان های شهر لندن، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که همزمان با این تظاهرات در نشست سران ناتو حضور یافته بود را موضوع اصلی اعتراضاتشان قرار دادند.

جمعیت تظاهرنماینده در حالی که رهبران اعضای ناتو به کاخ باکینگهام رفته بودند تا در مراسم ویژه هفتادمین سالگرد تاسیس این ائتلاف نظامی شرکت نمایند، خشم خود را علیه افزایش بودجه های نظامی، توسعه سلاح های هسته ای و همچنین نفوذ مخرب دونالد ترامپ بر عرصه سیاست داخلی انگلیس ابراز کردند.

به همین دلیل هزاران معترض از میدان ترافالگار به سمت اقامتگاه ملکه الیزابت، جایی که وی میزبان رهبران ناتو در یک مراسم بود، راهپیمایی کردند.

معترضان همچنین به مسائل دیگری نظیر مطرح شدن بحث نظام بهداشت ودرمان ملی انگلیس در مذاکرات تجاری این کشور با آمریکا، سیاست های ترامپ در خاورمیانه در کنار موضوع افزایش بودجه نظامی در ناتو و به اصطلاح روابط ویژه مخرب میان لندن و واشنگتن نیز اعتراض داشتند.

چندین تن از معترضان علامت هایی به دست داشتند که روی آنها چند شعار نوشته شده بود شامل جنگ را قطع کنید نه بهداشت و درمان، رقابت تسلیحات هسته ای ترامپ را متوقف کنید و دست از تسلیح اردوغان بردارید.

یک گروه از معترضان نیز یک بالن کوچک به شکل ترامپ بچه را به نمایش گذاشتند.

یکی از تظاهرنمایندگان که خود را با نام بِس معرفی کرد به الجزیره گفت: من به حضور ترامپ در انگلیس و همه چیزهایی که او نماینده آن است یعنی فاشیسم، نژادپرستی و زن ستیزی اعتراض می کنم.

قرار است امروز رهبران ناتو در محل هتل گروو در منطقه هرتفوردشایر در فاصله 30 کیلومتری شمال پایتخت انگلیس به ملاقات یکدیگر بروند و انتظار می رود رئیس جمهور آمریکا ملاقاتهای رودررویی با چند تن از همتایان خود داشته باشد.

با این حال ترامپ قرار نیست با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس ملاقات خصوصی داشته باشد.

چندین تن از سیاستمداران انگلیسی از جمله جِرِمی کوربین، رهبر حزب مخالف کارگر ترامپ را متهم به مداخله در فرآیند انتخابات سراسری پیش رو در بریتانیا نموده اند.

این اتفاق بعد از آن افتاد که ترامپ در یک برنامه رادیویی با میزبانی نایجل فاراژ، رهبر حزب بریگزیت در تاریخ اول نوامبر، از این چهره راست افراطی انگلیس خواست برای پیگیری بریگزیت با بوریس جانسون ائتلاف کند.

یک معترض دیگر به نام لوسی که خودش را از فعالان تئاتر معرفی کرد گفت: من به معامله های ترامپ با جانسون به ویژه درباره نظام بهداشت و درمان ملی انگلیس اعتماد ندارم.

تعداد زیادی از معترضان نیز پرچمی منسوب به کُردها به منظور اعلام حمایت از کُردهای شمال شرق سوریه که در معرض تهاجم ترکیه در ماه اکتبر قرار گرفتند تکان می دادند.

یکی از این معترضان به نام کانی می گوید: این ترامپ بود که به ترکیه چراغ سبز نشان داد. من اینجا از مردم کُرد حمایت نموده و در برابر رجب طیب اردوغان می ایستم. بوریس جانسون و انگلیس هم از زمانی که این تهاجم شروع شد یک کلمه هم نگفتند.

یک معترض 17 ساله به نام محمد هم اظهار کرد: سیاست های ترامپ در خاورمیانه از جمله در قبال ایران، سوریه، یمن و عراق فاجعه بار بوده اند و هدف اصلی او ایجاد ناآرامی برای منافع آمریکا است.

کیت هادسون، دبیر کل سازمان موسوم به کمپین حمایت از خلع سلاح هسته ای نیز از ترامپ و فشارهایش بر کشورهای عضو ناتو به منظور اختصاص بودجه بیشتر به امور نظامی انتقاد کرد.

یک معترض 26 ساله به نام مه یِر می گوید: ناتو یک ماشین جنگی و بازوی قدرتمند قدرت خارجی آمریکا است و مداخله آن در لیبی تبدیل به یکی از بزرگترین فجایع سیاست خارجی در سال های اخیر شد.

یک معترض دیگر به نام لیندا که معلم بازنشسته است در حاشیه این تظاهرات گفت: مداخله ما در خاورمیانه جنگ ها را منجر شد. ناتو راهکار نیست.

در تظاهرات مذکور سازمان کمپین حمایت از خلع سلاح هسته ای به همراه سازمان ائتلاف جنگ را متوقف کنید به توسعه هر چه بیشتر سلاح های هسته ای در دنیا اعتراض کردند.

لیندسی جرمن، یکی از پایه گذاران ائتلاف جنگ را متوقف کنید خواستار سرانجام به اصطلاح روابط ویژه آمریکا و انگلیس شد.

او با اشاره به حمله تروریستی چند روز پیش در شهر لندن گفت: انگلیس هرگز مستقل از سیاست خارجی آمریکا عمل ننموده است. ما این موضوع را در عراق شاهد بودیم و هنوز هم تبعات جنگ را تجربه می کنیم. این به نفع انگلیس نیست که دنباله روی آمریکا باشد. سیاست خارجی ترامپ در حال رفتن از انزوا طلبی به سمت جنگ طلبی است.،ایسنا

بیشتر بخوانید،کتابی تازه درباره روابط ملانیا و ایوانکا ترامپ

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 762

به "تجمع اعتراض آمیز مردم در لندن علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع اعتراض آمیز مردم در لندن علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید