جای یک بازار متمرکز صنایع دستی در تهران خالی است

به گزارش تور آلمان ارزان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در کارخانه جهان کریستال، از بخش های مختلف این واحد تولیدی بازدید کرد.

جای یک بازار متمرکز صنایع دستی در تهران خالی است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر علی اصغر مونسان بعدازظهر روز شنبه 10 خرداد 99 با حضور در کارخانه جهان کریستال واقع در شهرک صنعتی شمس آباد از بخش های مختلف این کارخانه بازدید کرد و از نزدیک در جریان تولیدات کارخانه قرار گرفت.

او در بازدید از بخش های مختلف کارخانه جهان کریستال با مدیرعامل، مهندسان، تکنسین ها و کارگران بخش های مختلف این واحد تولیدی از نزدیک گفت وگو کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سالن های تولید، تراش، دکور و تزیین، بسته بندی و سندپلاست در این کارخانه بازدید کرد و ضمن گفت وگو با کارگران بخش های مختلف این کارخانه، بر حمایت از کالای ایرانی در سال جهش تولید تأکید کرد.

او در این بازدید خواستار حمایت همه جانبه از تولید کالای ایرانی شد و با اشاره به زیبایی های کالای ایرانی و نقش کارگران ایرانی در رونق اقتصادی، تقویت حمایت از کالای ایرانی را ضروری دانست.

دکتر مونسان در نشست با مدیرعامل و مدیران کارخانه جهان کریستال به تشریح راهکارهای توسعه فروش و صادرات صنایع دستی ایرانی از جمله کریستال پرداخت.

او در این نشست با بیان این که کالای ایرانی از زیبایی خاصی برخوردار است و هنر دست هنرمندان و کارگران زحمت کش ایرانی است، گفت: در نظر دریافت صنایع دستی به عنوان هدیه، یک فرهنگ در جامعه ما شناخته می شود، اما این فرهنگ باید تقویت شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه با تأکید بر کنترل قیمت صنایع دستی تولید داخل، اضافه نمود: هر واحد تولیدی صنایع دستی اگر بتواند قیمت تولیدات خود را کنترل کند به طور حتم بازار و مارکتینگ آن افزایش خواهد یافت.

او شرح داد: نبود کنترل قیمت باعث محدود شدن مارکتینگ می شود که در نتیجه کاهش سهم کالای تولیدی در بازار و نیز صادرات را به دنبال دارد.

دکتر مونسان با تأکید بر این که گردشگران داخلی و خارجی باید بیش ازپیش با صنایع دستی ایرانی آشنا شوند، گفت: جای یک بازار متمرکز صنایع دستی در شهرهای مختلف از جمله تهران خالی است.

او اضافه نمود: با ایجاد بازار متمرکز، گردشگران در قالب تورهای داخلی و خارجی در بازدید از این بازار ضمن آشنایی با صنایع دستی زیبا و فاخر ایرانی نسبت به خرید این محصولات نیز اقدام خواهند کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: کالای ایرانی از جمله صنایع دستی تولید داخل علاوه بر زیبایی از اصالت نیز برخوردار است و حمایت از صنایع دستی ایرانی به نوعی حمایت از هویت نیز به حساب می آید.

در این بازدید داود نوده فراهانی مدیرعامل شرکت جهان کریستال شرحاتی در خصوص تولیدات این کارخانه ارائه کرد.

شرکت جهان کریستال بزرگ ترین تولیدکننده ظروف کریستالی در خاورمیانه است که فعالیت خود را از سال 1387 آغاز کرده است.

در این بازدید معاون صنایع دستی کشور و تعدادی دیگر از معاونان و مدیران کل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دکتر مونسان را همراهی کردند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1253

به "جای یک بازار متمرکز صنایع دستی در تهران خالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای یک بازار متمرکز صنایع دستی در تهران خالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید