اخبار سیاسی

کانتونا: بالوتلی الگویی برای تمام ایتالیاست

خبرنگاران: کانتونا 47 ساله با تمجید از ستاره خط حمله آتزوری او را الگویی برای تمام ایتالیا توصیف کرد.

21 مهر 1398

صدور ویزا اروپا برای شهروندان آمریکا و کانادا آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا در جلسه اخیر خود مقرر داشت مسئله صدور ویزا آزاد برای شهروندان آمریکا و کانادا را تا سه ماه آینده آنالیز خواهد نمود.

21 مهر 1398

واکنش چین به طرح روسیه درباره خلیج فارس

فارس نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه چین ضمن استقبال از طرح روسی مفهوم امنیت جمعی در خلیج فارس تأکید کرد که هر اقدامی که تأثیر مثبتی بر صلح و ثبات منطقه داشته باشد، مورد حمایت پکن است.

18 مهر 1398

وزیر پیشین دفاع هلند: نباید در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس شرکت کنیم

وزیر پیشین دفاع هلند با طرح آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس با هدف فشار بر ایران مخالفت کرد.

16 مهر 1398

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه

دولت یونان گفت نیروهای مسلح این کشور برای مقابله احتمالی با ترکیه، به حالت آماده باش درآمده اند.

15 مهر 1398

آمادگی داریم تجارب حقوقی و قضایی خود را در اختیار اندونزی بگذاریم

به گزارش خبرنگاران، لعیا جنیدی در دیدار خانم ایسما باتون رئیس هیأت اعزامی دیوان محاسبات اندونزی با اشاره به اهمیت دیدار و تبادل افکار بین هیأت های مختلف دو کشور به ویژه در حوزه حقوقی و قضایی، گفت: دیدار و تبادل نظر در سطوح مختلف می تواند در راستای تقویت...

14 مهر 1398

چین با درخواست ترامپ برای تحقیقات علیه جو بایدن مخالفت کرد

دولت چین بعد از آنکه دونالد ترامپ از این کشور نیز خواهان تحقیقات درباره فعالیتهای جو بایدن شد، به این درخواست واکنش نشان داد و بر عدم مداخله این کشور در امور داخلی آمریکا تاکید نمود.

14 مهر 1398

زمان برای یونان رو به سرانجام است

خبرنگاران: کمیسر امور دیجیتال اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه مذاکرات یونان با تروئیکای اروپایی برای حل مناقشات بر سراصلاحات و بدهی ها پیشرفتی نداشته است همچنین هشدار داد که زمان برای یونان رو به خاتمه است.

14 مهر 1398

پکن با کلکسیونی از جاذبه های باشکوه گردشگری(قسمت دوم)

در سفر به پکن می توانید با کاوش آثار غنی بجامانده از تمدن چین به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید و کشوری با ناب ترین جاذبه های تاریخی را از نزدیک لمس کنید. در قسمت اول تعدادی از مهمترین و باشکوه ترین جاذبه های گردشگری پکن را مرور کردیم و در ادامه به تعدادی...

13 مهر 1398

پنیر گران قیمت هدیه اعتراض آمیز زن ایتالیایی به پمپئو

یک زن ایتالیایی در اعتراض به سیاستهای آمریکا یک تکه از پنیرهای گران قیمت فراوری کشورش را به عنوان هدیه به مایک پامپئو داده و از او خواست تا آن را برای دونالد ترامپ ببرد.

13 مهر 1398

وزیر دارایی آلمان درباره ورشکستگی دولتی یونان هشدار داد

خبرنگاران: وزیر دارایی آلمان درباره ورشکستگی دولتی یونان هشدار داده و در عین حال از کوشش آلمان برای نگه داشتن این کشور در شرایطی مناسب در منطقه یورو سخن گفت.

12 مهر 1398

وزارت خارجه قتل یک ایرانی توسط پلیس کانادا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکومیت قتل یک ایرانی توسط پلیس کانادا گفت: در حال پیگیری موضوع و شرح دولت کانادا هستیم.

11 مهر 1398

حامیان چین هم در هنگ کنگ وارد میدان شدند

شمار زیادی از شهروندان هنگ کنگی، در خیابان های منتهی به مرکز تجارت جهانی این شهر حمایت خود را از دولت پکن اعلام کردند.

11 مهر 1398

شهردار تهران با هدف توسعه مناسبات دوجانبه وارد برلین شد

شهردار تهران پس از سه روز اقامت در پایتخت اتریش و شرکت در اجلاس بین المللی شهرداران دنیا و ملاقات با بعضی مقامات محلی و بین المللی در اتریش، به دعوت همتای آلمانی خود وارد برلین شد.

11 مهر 1398

سومین سمپوزیوم امنیت دریایی در اندونزی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، سومین سمپوزیوم امنیت دریایی با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران هفته جاری در بالی اندونزی برگزار می گردد.

10 مهر 1398

بحران میان آلمان و ویتنام به دنبال آدم ربایی در برلین

ربودن یک ویتنامی در برلین توسط ماموران اطلاعاتی ویتنام، به بحران سیاسی میان این کشور و آلمان منجر شده و دولت آلمان از نماینده ارشد بخش اطلاعاتی سفارت ویتنام در برلین خواست طی 48 ساعت خاک این کشور را ترک کند.

10 مهر 1398

حزب کارگر انگلیس از انتخابات سراسری درباره برکسیت حمایت نمی کند

جرمی کوربین بیان کرد مادامی که برکسیت بدون توافق با اتحادیه اروپا از دستور کار خارج نشود، حزب کارگر از برگزاری انتخابات سراسری زود هنگام در انگلیس حمایت نخواهد کرد.

10 مهر 1398

سایه سنگین تعطیلی دولت آمریکا بر نشست اپک در اندونزی

خبرنگاران: عدم حضور رئیس جمهور آمریکا در نشست سال جاری اپک به علت تعطیلی دولت این کشور نگرانی های زیادی را در مورد دستیابی به اهداف معین شده در اجلاس کشورهای آسیا اقیانوسیه در اندونزی به وجود آورده است.

9 مهر 1398

کانبرا چین را متهم به هک سایت مجلس و احزاب سیاسی استرالیا کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آژانس اطلاعات سیایبری استرالیا به این نتیجه رسیده است که وزارت امنیت ملی چین مسئول حملات سایبری به استرالیا است.

9 مهر 1398

پاکستان، هشدار نخست وزیر پاکستان به آمریکا درباره تبدیل شدن افغانستان به ویتنام دوم

نخست وزیر پاکستان با هشدار به آمریکا درباره تبدیل شدن افغانستان به ویتنام دوم، گفت با وجود قطع یاری های اقتصادی آمریکا ما راستا انتقال تجهیزات این کشور به افغانستان را نخواهیم بست.

8 مهر 1398
تعداد: (141)