درآمد گردشگری ژاپن از فروش قطعات الکترونیکی پیشی گرفت ، مقایسه شمار گردشگران خارجی در ژاپن و چین

به گزارش تور آلمان ارزان، شمار گردشگران خارجی در ژاپن به بالاترین رقم خود رسید در حالی که دولت این کشور انتظار دارد تا سال 2020 به رقمی معادل 40 میلیون گردشگر برسد.

درآمد گردشگری ژاپن از فروش قطعات الکترونیکی پیشی گرفت ، مقایسه شمار گردشگران خارجی در ژاپن و چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

تور آلمان ارزان: آمار ورودی گردشگران خارجی به ژاپن در سال 2018 برای اولین بار از 30 میلیون نفر عبور کرد و به بیش از 31 میلیون گردشگر رسید. دولت ژاپن در نظر دارد این رقم را به 40 میلیون نفر در سال 2020 برساند تا درآمدهای حاصل از گردشگری در این کشور به دو برابر سال 2018 برسد. جمعیت کشور ژاپن 126٬854٬745 نفر است.

درآمد ژاپن از محل هزینه گردشگران در سال 2018 به 42 میلیارد دلار رسید که این رقم بیش از درآمد ژاپن از ارزش صادرات نیمه هادی ها و سایر قطعات الکترونیکی است.

کاهش مقررات صدور ویزا، کاهش نرخ بلیت هواپیما برای سفر به ژاپن، افزایش شمار کشتی های مسافربری ژاپن و بازگشت مالیات خرید به گردشگران از جمله دلایل افزایش ورود گردشگر به این کشور است. بیشترین گردشگران خارجی در ژاپن در حال حاضر از کشورهای آسیای شرقی به ویژه کره جنوبی و چین هستند.

وزیر گردشگری ژاپن پیشتر اعلام نموده بود شمار سالانه گردشگران این کشور فقط در مدت پنج سال سه برابر شده است اما هنوز با چشم انداز 40 میلیون گردشگر تا سال 2020 که توکیو میزبان المپیک و پارالمپیک است فاصله زیادی دارد.

شمار گردشگران ورودی و خروجی چین

سالانه بیش از 120 میلیون شهروند چینی به عنوان گردشگر به خارج از کشور می روند و بیشتر از 85 میلیون توریست سالانه به این کشور سفر می نمایند. این در حالی است که جمعیت چین بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون نفر است.

سونگ رونگ هوا دبیرکل پیشین کمیسیون همکاری های دیپلماتیک چین نیز در اجلاس بین المللی ترویج فرهنگ گردشگری در پکن گفت: چین به عنوان کشوری که سالانه بیش از 100 میلیون نفر از شهروندانش به خارج از کشور سفر می نمایند در حوزه گردشگری سرمایه گذاری های هنگفتی انجام داده است.

به گزارش تور آلمان ارزان، سالانه بین 112 تا 115 هزار ایرانی به چین سفر می نمایند و در مقابل حدود 100 هزار چینی به ایران می آیند.

منبع: چمدان
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 376

به "درآمد گردشگری ژاپن از فروش قطعات الکترونیکی پیشی گرفت ، مقایسه شمار گردشگران خارجی در ژاپن و چین" امتیاز دهید

1 کاربر به "درآمد گردشگری ژاپن از فروش قطعات الکترونیکی پیشی گرفت ، مقایسه شمار گردشگران خارجی در ژاپن و چین" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد گردشگری ژاپن از فروش قطعات الکترونیکی پیشی گرفت ، مقایسه شمار گردشگران خارجی در ژاپن و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید